Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svarbiausia nepaversti protingo namo „išprotėjusiu“

Šaltinis: 15min
0
A A

Protingo namo sistema – norintiems taupyti bei gyventi komfortiškai ir saugiai. Protingas namas pats pasirūpina tiek savo saugumu, tiek šeimininkų komfortu. Minėta sistema užtikrina, kad šildymo sistema ir elektros prietaisai neeikvotų energijos tada, kai gyventojams jų nereikia, taigi – pagalvota ir apie šeimininko piniginę. „Protingo namo sistema neabejotinai suteikia komfortą, tačiau svarbu vengti funkcijų, kurių gyventojams visiškai nereikia, – teigė Pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Protingas namas tai yra sistema, valdanti visus namo įrenginius: ventiliacijos, šildymo, žaliuzių valdymo, apšvietimo, apsaugos ir kitas sistemas. Namo savininkas gali pasirinkti, kaip bus valdoma ši sistema – nuotoliniu būdu, t.y. mobiliuoju telefonu, internetu, ar tik namuose.

Visiškas komfortas

Viskas priklauso nuo protingo namo šeimininko poreikių, teigė A.Vaičiulis.

Namo savininkas, nusprendęs įsidiegti protingojo namo sistemas, visų pirma turi apgalvoti, kokių funkcijų jam reikia, o jų pasirinkimas – didžiulis. Šviesos prietaisai gali būti junginėjamos ir rankiniu, ir automatiniu būdu arba tiesiog suplojus rankomis. Kitas variantas – šviesą protingo namo sistema gali junginėti atsižvelgdama į paros laiką. Kas be ko, šviesų jungikliai gali reaguoti ir į žmonių buvimo vietą – kur link judate, ten užsidega šviesos, o išėjus iš vienos ar kitos patalpos – ji automatiškai užgęsta.

Pasirinkimas platus ir kalbant apie žaliuzių, kondicionavimo sistemos, garažo durų, vėdinimo ir kitas sistemas. Jos gali įsijungti ir išsijungti tiksliai numatytu laiku. Patalpos gali būti vėdinamos tik tada, kai žmonių yra patalpose. Viskas priklauso nuo protingo namo šeimininko poreikių, teigė A.Vaičiulis.

Ne tik patogu, bet ir saugu

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad protingas namas – šeimininkų įnorių tenkinimas. Vis dėlto, minėta būsto sistema kelis kartus padidina jūsų namo apsaugą ne tik nuo įsibrovėlių, nelaimių, bet ir nuo jūsų pačių.

Gaisro ar įsibrovimo atveju protingo namo sistema išsiunčia pranešimus reikiamoms tarnyboms, jei norite – net ir jums į mobilųjį telefoną. Tačiau ji veikia ne tik po įvykio, o ir prieš – prevenciškai. Protingas namas gali junginėti šviesas ir imituoti šeimininko buvimą, tam, kad neužklystų nelaukti „svečiai“. Minėta sistema saugo save ne tik nuo plėšikų, bet ir nuo paties šeimininko išdaigų. Išėjusiems iš namų nebereikia galvoti, ar išjungė arbatinį ar lygintuvą – tada, kai gyventojai apie tai pagalvos, prietaisai jau seniai bus išjungti.

„Protingo namo esmė yra tai, kad galime jį valdyti. Rinkdamasis tokį sprendimą žmogus investuoja į patogumą, į gerovę“, – tikino A.Vaičiulis.

Saikas – labai svarbu

„Protingo namo esmė yra tai, kad galime jį valdyti. Rinkdamasis tokį sprendimą žmogus investuoja į patogumą, į gerovę. Aišku, galybė sprendimų – šviesų junginėjimas, kondicionavimo, šildymo sistemų kontrolė – leis ateityje sutaupyti pinigų“, – teigė A.Vaičiulis.

Pasyvaus namo asociacijos direktorius perspėjo, kad norint įsidiegti protingo namo sistemą labai svarbu tokias sistemas suprojektuoti projekto rengimo metu ir yra tiekėjo pasirinkimas. „Tie tiekėjai, kurie brangina savo vardą, atlieka šį darbą kokybiškai“, – teigė jis. Tačiau, anot A.Vaičiulio, labiausiai gali suklysti pats šeimininkas – nereikia prisiprojektuoti per daug. „Suklysta tada, kai pasirenka funkcijas, kurių jam visai nereikia, kurių šeimininkas nenaudoja ir nenaudos. Teko tokių variantų matyti. Minėtu atveju namas tampa ne protingas, o „išprotėjas“, – juokavo A.Vaičiulis.

Pasyvaus namo asociacijos vadovas tikino, kad naudojimas yra vienas svarbiausių protingo namo kriterijų. Funkcijų yra visokių, tačiau protingas namas turi turėti protingą šeimininką, kuris protingai pasirinktų funkcijas.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė teigė, kad protingas namas – ne tik komfortas ir saugumas. Minėta sistema gyventojams leidžia sutaupyti pinigų – už elektrą ir šildymą, ir taip prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo.

D.Matonienė pabrėžė, kad tokiu būdu padedame ir aplinkai. Jei taupome elektrą, šildymą – galvojame apie gamtą. Namų apšildymui sunaudojami didžiuliai gamtos išteklių kiekiai, taigi taupydami gamtos resursus prisidedame prie aplinkos saugojimo.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką