Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 15:45

„Amber Grid“ vadovas netikėtai pasitraukė iš pareigų

Saulius Bilys
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Saulius Bilys

Pirmadienį iš pareigų pasitraukė Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ vadovas Saulius Bilys. Teigiama, kad jis atsistatydino dėl asmeninių priežasčių.

Pastaruoju metu „Amber Grid“ įsivėlusi į teisinį ginčą dėl pirkimų, ir dėl to gali vėluoti dujotiekio statyba. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui taip pat buvo užkliuvęs pirkimo konkursas.

Valdyba laikinuoju bendrovės generaliniu direktoriumi paskyrė įmonės valdybos pirmininką Nemuną Biknių.

„Esame dėkingi Sauliui už jo indėlį plėtojant patikimai veikiančią šalies dujų perdavimo infrastruktūrą ir kuriant bendrą Baltijos šalių dujų rinką visoms pusėms naudingomis sąlygomis. Dabar reikalingas naujas požiūris ir naujas impulsas savalaikiam dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos projekto įgyvendinimui ir kryptingai tęsiant regioninę šalies dujų rinkos integraciją“, – pranešime spaudai sako valstybės valdomos energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės EPSO-G generalinis direktorius Rolandas Zukas.

Kaip teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti, kad GIPL projektas būtų laiku, tinkamai ir sklandžiai įgyvendintas. "Dabar būtina susikoncentruoti į būsimus darbus ir laukiančius iššūkius bei užtikrinti, kad projektas nekeltų abejonių dėl jo skaidrumo ir pirkimo procesų", - sako jis.

Kol N.Biknius eis bendrovės administracijos vadovo pareigas, jo veikla priežiūros funkciją vykdančioje „Amber Grid“ valdyboje sustabdyta. N.Biknius eis „Amber Grid“ vadovo pareigas, kol bus atrinktas nuolatinis vadovas. Sprendimas dėl atrankos procedūros bus priimtas artimiausiame eiliniame valdybos posėdyje.

S.Bilys „Amber Grid“ vadovavo nuo įmonės įkūrimo 2013 m. Iki tol S.Bilys vadovavo „Lietuvos dujų“ Strateginio vystymo skyriui.

„Ilgus metus dirbant energetikos sektoriuje, teko nueiti dinamišką ir įdomų kelią link pokyčių dujų rinkoje sukūrimo ir įtvirtinimo. Dujų perdavimo sistemos operatoriaus įsteigimas, magistralinio dujotiekio tarp Klaipėdos ir Kuršėnų, leidusio suskystintoms gamtinėms dujoms laisvai pasiekti Lietuvos vartotojus, įrengimas bei pasiruošimas valstybės strateginio projekto – dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos – įgyvendinimui buvo reikšmingiausi šio periodo akcentai. Esu dėkingas visiems kolegoms, su kuriais kartu dirbome, tačiau atėjo metas pokyčiui tiek man, tiek ir bendrovei“, – sako S.Bilys. Konkrečius sprendimus dėl ateities planų S.Bilys ketina priimti vėliau.

Laikinai „Amber Grid“ vadovo pareigas einantis EPSO-G strategijos ir plėtros direktorius N.Biknius yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto energetikos mokslo magistras, stažavęsis Aalborgo universitete Danijoje. Energetikos sektoriuje jis dirba nuo studijų pabaigos ir yra sukaupęs didelę techninių žinių, organizacinio darbo ir strateginio planavimo patirtį. N.Biknius taip pat yra Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid" ir energijos išteklių biržos „Baltpool“ valdybų narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką