Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Brangiausiai už šilumą Vilniuje mokantys gyventojai jau daug metų šildo orą tarp dviejų namų

Šio daugiabučio sostinės Žirmūnų rajone gyventojai, turbūt, labiausiai džiaugiasi iš kiemo varoma žiema, mat kasmet jie turi mokėti didžiules sąskaitas už šildymą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, už standartinį 60 kv. m ploto butą šiame name žmonės moka 135 eurus per mėnesį.
Daugiausiai už šildymą žiemą mokantis namas sostinės Žygio gatvėje
Namas Žygio g. 4 / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Adresu Žygio g. 4 šešių butų name gyvenantys žmonės už šildymą jau daug metų moka daugiausia Vilniuje. Tiesa, sausį juos aplenkė kitas namas K.Vanagėlio gatvėje, kurio gyventojai už šilumą mokėjo euru daugiau.

Problemos dėl boilerio

1940 metais statytame name nuo pat gimimo gyvenantis Viktoras Magin 15min teigė, kad visos problemos dėl itin brangaus šildymo kyla dėl to, kad name nėra boilerio. Pastarasis įrengtas gretimame name, o šildymo trasos, einančios po žeme, nėra niekaip apšildytos, todėl šiltas oras išeina į lauką.

„Mes šildome orą, nes katilas stovi aname name, o pas mus ateina šiluma ir mes tiesiog mokame už tai, kad šildome lauką. Daugelį metų pranešame visoms valstybėms institucijoms, bet niekas nereaguoja. Buvo pasiektas susitarimas, kad boilerį perkelsime į mūsų namą prieš 15 metų, visi tinklai buvo perduoti „Vilniaus energijai“ ir jie įsipareigojo perkelti katilą į mūsų namą, bet tai nebuvo padaryta“, – sakė namo gyventojas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygio g. 4
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Magin

Nesugeba sumokėti už sąskaitas

Beveik visi namo gyventojai – seni žmonės, kurie gauna kompensaciją už šildymą. Išmokų negauna tik dviejų butų gyventojai.

„Jei net norime kažką už savo pinigus padaryti, išeina taip, kad du žmonės turėtų už savo pinigus viską sumokėti. Tie, kuriems valstybė kompensuoja šildymą, prisidėti nenori prie renovacijos, o likę du nepajėgia to padaryti“, – pasakojo jis.

Anot pašnekovo, kuo toliau, tuo situacija aštrėja, mat skolų už šildymą šeima tiesiog nesugeba apmokėti net per vasarą, o išsikraustyti nesinori, mat tai – vaikystės namai.

„Nors aš ir mano šeima esame dirbantys žmonės, nepajėgiame apmokėti sąskaitų. Jeigu anksčiau per vasarą padengdavome skolas, šiais dienai jau gavau net antstolio popierius, kad nesusimokame už šildymą. Dėl to turėsiu dar papildomų išlaidų, susijusių su skolų administravimu. Ir ką daryti? Užburtas ratas. O aš čia gimiau, užaugau, čia gyveno mano tėvai“, – guodėsi namo gyventojas.

Situacijos įkaitai

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas 15min paaiškino, kad tokia situacija name susidarė dėl 2011 metais priimto įstatymo, dėl kurio šilumos tiekėjai neteko galimybės tvarkyti šilumos tinklų, priklausančių namui.

„Žygio gatvės ketvirtame name nėra rūsio, todėl nebuvo galimybės įrengti šilumos punkto, kai buvo naikinamos grupinės boilerinės. Tuomet suradome laikiną sprendimą punktą įrengti antrame name ir du namai yra šildomi iš vieno punkto. Tačiau laikinas sprendimas tapo nebelaikinu, nes 2011 metų lapkričio mėnesį šilumos tiekėjams buvo uždrausta bet kokius darbus daryti namuose: įrenginėti punktus ar iš viso rūpintis jais. Todėl tokia situacija liko ir nebuvo įrengti atskirti šilumos punktai tiems namams, nes šilumos tiekėjai nebeturi teisės to padaryti“, – komentavo bendrovės atstovas.

N.Mikalajūnas pripažino, kad šis namas šildomas neoptimaliai, tačiau šilumininkai esą niekuo padėti negali.

„Iš tiesų, šis namas šildomas neoptimaliai. Iš vieno punkto šildomi du namai, todėl tokiam šildymui tenka papildomos išlaidos, o gyventojai turi padengti šildymo sąskaitas iš savų lėšų“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius