Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES Kuro kokybės direktyva gali suduoti skaudų smūgį Estijos ekonomikai

Rengiama Europos Sąjungos Kuro kokybės direktyva gali sukliudyti Estijos „Eesti Energia“ planams plėsti kuro iš naftingųjų skalūnų gamybą ir sumažinti šalies bendrąjį vidaus produktą (BVP), praneša „ERR News“, remdamasi „Eesti Päevaleht“ dienraščiu.
Talinas
Talinas / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Esamame direktyvos projekte numatyta, kad kuro gamintojai privalėtų matuoti CO2 išmetimą („CO2 pėdsaką“), susijusį su gaminiais. Be to, kuras, pagamintas išmetant daug CO2, būtų apskritai uždraustas Europos Sąjungoje. Tarp tokių kuro rūšių patektų ir dyzelinas bei kiti naftos produktai, pagaminti iš naftingųjų skalūnų.

Pasak „Eesti Päevaleht“, tai būtų didelė problema Estijos ekonomikai – skaičiuojama, kad priėmus tokias direktyvos nuostatas, Estijos BVP sumažėtų iki 4 proc. – maždaug 700 mln. eurų (apie 2,42 mlrd. litų).

Dienraštis pranešė, kad Estijos ministras pirmininkas Andrusas Ansipas gynė Estijos naftingųjų skalūnų pramonę prieš Europos Tarybos narius.

„Platesnis vietos energijos šaltinių išnaudojimas padėtų sumažinti priklausomybę nuo importo ir pagerintų ekonomikos plėtrą“, – teigė jis tarybai.

Be to, A.Ansipas dėl šios kuro kokybės direktyvos projekto buvo susitikęs su Europos Komisijos prezidentu Jose Manueliu Barroso, kuriam aiškino, kokią įtaką naftingųjų skalūnų pramonė turi Estijos ekonomikai, ir kad šiuo metu daug investicijų yra nukreipta į kuro gamybos iš šių skalūnų plėtrą, kuri yra mažiau tarši nei skalūnų deginimas elektrai gaminti.

„Jeigu būtų priimtas esamas direktyvos variantas, taptų praktiškai neįmanoma ES rinkoje pardavinėti automobiliams skirtą dyzeliną, pagamintą iš naftingųjų skalūnų, ir verslininkams tektų arba atsisakyti savo investicijų į gamyklas, arba nukreipti savo gaminius į trečiąsias šalis“, – Estijos Vyriausybės pranešime spaudai cituojamas A.Ansipas.

Kuro kokybės direktyvos projektas pasirodė dar pernai, tačiau dėl Estijos ir kelių kitų ES šalių skatinimo atlikti išsamesnius tyrimus, buvo pristabdytas. Manoma, kad diskusijos dėl direktyvos dar truks nuo 6 iki 12 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius