Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 12:13 Atnaujinta 2022 05 27, 13:06

Būsimosios elektros sąskaitos: „Ignitis“ sumažino kainas, brangiausiu tapo „Perlas“

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą–trečią vietas.
„Ignitis“
„Ignitis“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos energetikos agentūros tyrimas rodo, jog gegužės 26 dieną, palyginti su gegužės 19 diena, „Igničio“ siūloma prognozuojama mėnesio sąskaita gerokai sumažėjo. Pavyzdžiui, pasirinkus vienos laiko zonos planą su fiksuota kaina, teorinė sąskaita sumažėjo nuo 51,15 iki 47,85 euro, o dviejų laiko zonų – nuo 52,46 iki 49,10 euro.

„Ignitis“ teigia, jog antradienį turėjo galimybę sumažinti fiksuotos kainos planų tarifus.

„Vertindami situaciją ir rizikas rinkoje kainodarą peržiūrime kas savaitę. Pavyzdžiui, atsižvelgę į pasikeitusias sąlygas rinkoje, šią savaitę turėjome galimybę sumažinti fiksuotų elektros tiekimo planų kainas – pagal VERT skaičiuoklę fiksuojant elektros kainą 12–24 mėnesiams „Ignitis“ vienos laiko zonos tarifo planas „Minimalus“ šiuo metu yra vienas pigiausių rinkoje“, – rašoma įmonės komentare BNS.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Artūras Ketlerius
Asmeninio archyvo nuotrauka/Artūras Ketlerius

„Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius pabrėžia, kad įmonė kainas sumažino antradienį, o Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius apie ketinimus tirti įmonės kainodarą pranešė ketvirtadienį.

„Šis kainų sumažinimas, kuris įvyko dar savaitės pradžioje, nėra susijęs su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos ketvirtadienį išsakyta nuomone, kad galbūt „Ignitis“ piktnaudžiauja padėtimi“, – žurnalistams penktadienį sakė A. Ketlerius.

A. Ketleriaus teigimu, VERT nepriklausomiems tiekėjams išsiųstas raštas „Ignitį“ pasiekė antradienį ryte – jau sumažinus kainas.

Tačiau VERT atstovė Loreta Kimutytė BNS pranešė, kad tarnyba būtent antradienį išsiuntė raštą visiems nepriklausomiems tiekėjams, kad ji vykdo vartotojų teisėtų interesų valstybinę priežiūrą ir kad visos sutartys turi būti skaidrios, sąžiningos ir nediskriminuojančios vartotojų.

LEA penktadienį, kaip ir kiekvieną savaitę, pasidalijo savo elektros sąskaitų tyrimu.

Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra
Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra

LEA prognozuojamą mėnesio sąskaitą apskaičiuoja darydama prielaidą, kad per mėnesį yra suvartojama apie 150 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos. Tiek suvartoja statistinis vidutinis būstas Lietuvoje.

Atliekant skaičiavimus, priimta, kad 97,5 kWh (65 proc.) elektros energijos suvartojama dienos metu, o 52,5 kWh (35 proc.) nakties metu.

Vartotojai, pasirinkę dviejų laiko zonų tarifą, didžiausią sąskaitą šią savaitę taip pat gautų iš „Perlas energija“ (51,08 euro). Praėjusią savaitę šio tiekėjo preliminari sąskaita siekė 48,25 euro.

Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra
Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra

Mažiausiai tektų mokėti „Enefit“, kuri per savaitę kainos nekeitė ir laikė ją ties 47,61 euro riba.

Prognozuojamą sąskaitą per savaitę kiek sumažino „Elektrum Lietuva“. Pasirinkus šį tiekėją, tektų mokėti 49,07 euro, o prieš savaitę – 50,12 euro.

LEA taip pat palygino nepriklausomų elektros tiekėjų vienos kilovatvalandės kainas, kai ji yra fiksuojama. Pagal šį rodiklį, didžiausia ji yra „Perlas energija“ – 0,329 euro, o „Ignitis“ ir „Enefit“ siekė 0,319 euro už kilovatvalandę.

Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra
Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra

„Elektrum Lietuva“ vienos kilovatvalandės kaina buvo 0,316.

Nefiksuotos kainos: pigiausias – „Ignitis“

O kokių kainų gali tikėtis vartotojai, pasirinkę nefiksuoti elektros energijos kainos?

Mažiausią kainą už kintamomis kainomis tiekiamą elektrą siūlo „Ignitis“. Pasirinkus šį tiekėją, sąskaita siektų 34,96 euro. Antroje vietoje randame „Birštono elektrą“ su 35,53 euro prognozuojama sąskaita, trečioje – „EGTO energiją“ su 36,11 euro dydžio numatoma sąskaita.

LEA taip pat pateikia skaičiavimus, remdamasi tiekėjų interneto svetainėje pateikiamais duomenimis. Pagal juos mažiausią sąskaitą siūlo „Ignitis“ (34,71 euro). Keliolika centų didesnę sąskaitą gautų vartotojas, pasirinkęs tiekėją „Enefit“ (34,88 euro).

Trečioje vietoje rikiuojasi „Perlas energija“ su 36,15 euro dydžio sąskaita.

Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra
Elektros tiekėjo pasirinkimas/Lietuvos energetikos agentūra

Didžiausią sąskaitą, remiantis šiais duomenimis, pasiūlytų „Birštono energija“ (41,18 euro).

Prognozuojama mėnesinė sąskaita apskaičiuota darant prielaidą, kad per mėnesį yra suvartojama apie 150 kWh elektros ir pasirenkamas vienos laiko zonos tarifas. Pateikiami tarifai yra iš nepriklausomų tiekėjų interneto svetainėse nurodytų planų „Birža“ („Laisvas“, „Išmanus“, „Pažangus“ ir pan.) preliminarių kainų.

Kadangi nurodytos vienos kilovatvalandės kainos apskaičiuotos taikant skirtingo laikotarpio (3 mėn., 6 mėn. 12 mėn.) „Nord Pool“ biržos vidutines kainas, šalia pateikiamos ir prognozuojamos mėnesinės sąskaitos, apskaičiuotos pagal vieningą bazę („Nord Pool“ biržos 12 mėn. vidutinė kaina) perskaičiuotas vienos kilovatvalandės kainas.

Pateiktos konkrečią dieną fiksuotos kainos yra preliminarios. Galutinę vartotojams siūlomą elektros kainą vartotojai sužino tik sudarydami sutartį.

Pasirinkti nepriklausomą tiekėją maždaug pusė milijono antros grupės vartotojų turi iki birželio 18-osios, o likę trečios grupės vartotojai – iki gruodžio vidurio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką