Dabar populiaru
Publikuota: 2021 balandžio 25d. 15:44

Astravo elektrinės puslapyje buvo paskelbta baugi žinutė, Baltarusija pareiškė, kad puslapį nulaužė programišiai

Astravo atominė elektrinė
„Scanpix“/AP nuotr. / Astravo atominė elektrinė
Baltarusijos Astravo atominės elektrinės puslapyje savaitgalį pasirodė žinutė, raginanti tarptautinę bendruomenę spausti Aliaksandrą Lukašenką saugiai nutraukti elektrinės eksploataciją. Baltarusijos Energetikos ministerija pareiškė, kad tai – programišių ataka. Sekmadienio pavakarę atominės elektrinės puslapis tapo išvis neprieinamas.

„Darbas AAE pavojingas! Tragedija gali atsitikti kiekvieną akimirką“, – tokio pavadinimo žinutė rusų ir anglų kalbomis atsirado oficialiame Baltarusijos atominės elektrinės puslapyje.

Joje teigiama, kad žinutę neva parašė elektrinės darbuotojai, kurie labai rizikuoja platindami šią informaciją.

„Tačiau tai – vienintelis būdas nutraukti tylą. Mes darome tai todėl, kad mums baisu. Pirmieji nukentėsime būtent mes“, – rašoma pranešime.

Jame dėstoma, kad visų statybų metu objekte vykdavo avarijos ir gedimai, apie kai kuriuos rašė žiniasklaida, tačiau didžiąją dalį jų pavykdavo nuslėpti. Esą pirmasis blokas buvo paleistas spaudžiant valdžiai, nors tuo metu jis nebuvo parengtas paleidimui.

15min nuotr./Pranešimas Astravo atominės elektrinės puslapyje
15min nuotr./Pranešimas Astravo atominės elektrinės puslapyje

„Iki dabar sistemos nėra iki galo sureguliuotos, tai sukelia nuolatines problemas, remontas vyksta nesaugiomis sąlygomis“, – rašo pareiškimo autoriai.

Jie priduria, kad dėl to darbuotojai ne tik patiria traumas, bet ir žūsta.

„Bet ne tai baisiausia. Baisiausia gali nutikti bet kurią akimirką“, – rašoma tekste ir kartu pabrėžiama, kad jo autorių išaiškinimu esą tuoj susirūpins KGB. Tačiau galimų pasekmių jie aiškina nesibijantys, nes jei elektrinės veikla nebus sustabdyta, pasekmės esą bus kur kas baisesnės.

„Anksčiau daug kas sakė: AAE – sulėtinto veikimo bomba. Tačiau mes esame priversti tai paneigti ir pareikšti: AAE – mina, ant kurios mes užmynėme. Tereikia pakelti koją ir ji sprogs“, – rašo pareiškimo autoriai.

Jų teigimu, teksto paskelbimo laikas ne veltui sutampa su Černobylio avarijos metinėmis.

Jie teigia prašantys pasaulio bendruomenės spausti Aliaksandrą Lukašenką uždaryti atominę elektrinę.

Baltarusijos Energetikos ministerija: tai – įsilaužimas

Lenta.ru cituoja Baltarusijos Energetikos ministerijos pareiškimą, kuriame teigiama, kad žinutę įkėlė programišiai.

„Šiandien nežinomi asmenys įsilaužė į Baltarusijos Astravo AE puslapį. Kas – šiuo metu aiškinasi specialistai. Pranešime paskelbta informacija yra melagiena. Šiuo metu puslapis yra atnaujinamas, kurį laiką jis nebus prieinamas“, – teigiama oficialiame ministerijos pareiškime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką