Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 12, 14:50

Šeši nepriklausomi elektros tiekėjai – kas jie tokie: savininkai, darbuotojų skaičius ir finansai

„Perlas energija“ penktadienį sukėlė skandalą šalies energetikos rinkoje ir ne vienam vartotojui pasėjo abejonių elektros rinkos liberalizavimo procesu. Ekspertai žeria klausimų, ar nereikėtų griežčiau kontroliuoti įmones, kurios ateina teikti šias paslaugas. Tad 15min panagrinėjo, kas iš tiesų slepiasi už „Perlas energija“ ir kitų nepriklausomų tiekėjų pavadinimų, kiek darbuotojų jos turi, kokius finansinius rezultatus demonstruoja ir kokią dalį elektros energijos pagamina.
Elektros tiekėjai Tik prenumeratoriams
Elektros tiekėjai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Ignitis“, „Perlas energija“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „EGTO Energija“, „Birštono elektra“ – šios šešios įmonės šiuo metu veikia liberalizuojamoje elektros tiekimo rinkoje. Tiesa, „Perlas energija“ nusprendus panaikinti fiksuotus planus ir visus klientus permesti į su birža susietus planus, fiksuotomis kainomis pasiūlymus teikia tik trys tiekėjai – „Ignitis“, „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“

Kai kurios įmonės pastaruoju metu nuolat linksniuojamos visuomenės diskusijose, tačiau apie kai kurias gyventojai dažniausiai žino tik pavadinimą. Tokios detalės, kaip darbuotojų skaičius, atlyginimų dydis, akcininkai ar uždirbtas pelnas, paprastai lieka plačiajai visuomenei nežinomos. 15min apžvelgia svarbiausią informaciją apie nepriklausomus elektros tiekėjus.

123RF.com nuotr./Elektros tiekimas
123RF.com nuotr./Elektros tiekimas

Tarp „Perlas energija“ akcininkų – loterijų versle žinomos pavardės

Daugiausia dėmesio pastarosiomis dienomis sulaukia fiksuotos kainos planus nusprendęs naikinti nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas energija“ – šiai įmonei vadovauja Vilius Juraitis.

„Perlas energija“ – antrasis pagal dydį nepriklausomas elektros tiekėjas – rugpjūčio 8 dienos duomenimis, šią bendrovę pasirinkę 178,7 tūkst. klientų daugiau turi tik „Ignitis“. Tiesa, įmonės vadovybė neslepia, kad po praėjusios savaitės sprendimo vienašališkai pakeisti planus suaktyvėjo pasitraukiančių vartotojų skaičius.

Registrų centro duomenimis, stambiausias įmonės akcininkas yra Tomas Muraška (jam priklauso 50,8 proc. „Perlas energija“ akcijų). Jo tėvas Antanas Muraška yra vienas įtakingiausių Lietuvos lošimų verslo atstovų – didžiausios ir ilgiausiai dirbančios Lietuvoje lošimų bendrovės „Olifėja“ akcininkas ir generalinis direktorius.

Po 14,6 proc. „Perlas energija“ priklauso Gyčiui ir Linui Kazlauskams. Galima daryti prielaidą, kad tai yra verslininko Donato Kazlausko, kartu su A.Muraška valdančio „Olifėja“ įmonių tinklą, giminaičiai.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Olifėja“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Olifėja“

Tarp likusių akcininkų galima rasti „Perlas“ terminalų tinklą valdančios „Petras Finance“ vadovą Kęstutį Gatavecką ir „Perlas Network“ direktorių Mindaugą Marcinkevičių – jie valdo po 10 proc. nepriklausomo tiekėjo akcijų.

„Sodros“ duomenimis, rugpjūčio 10 d. „Perlas energija“ turėjo 6 darbuotojus, o vidutinis atlyginimas birželį siekė 5110 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką