Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 31d. 21:54

„Šokiruojančios prognozės“ 2020 metams: dvigubas Rusijos laimėjimas

OPEC
AFP/„Scanpix“ nuotr. / OPEC
Vadinamąsias šokiruojančias prognozes jau daugiau kaip dešimtmetį rengiantis Danijos investicinis bankas „Saxo Bank“ 2020 metams prognozuoja, be kita ko, demokratų atėjimą į valdžią Jungtinėse Valstijose, pagrindinių Europos Centrinio Banko (ECB) palūkanų normų didinimą ir naujos atsargų valiutos Azijoje sukūrimą siekiant atsikratyti priklausomybės nuo JAV dolerio.

„Saxo Bank“ taip pat neatmeta galimybės, jog naftos kainos pašoks iki 90 JAV dolerių už barelį.

Jau 17 metų „Saxo Bank“ kasmet skelbiamose „šokiruojančiose prognozėse“ investuotojų dėmesys atkreipiamas ne į pagrindines tendencijas, nors į jas, be jokios abejonės, atsižvelgiama, bet į mažai tikėtinus įvykius (vadinamąsias baltas varnas), kurie visgi gali gerokai pakeisti padėtį pasaulyje, jeigu taps tikrove.

Bankas tradiciškai pabrėžia, kad jo parengtos „šokiruojančios prognozės“ nėra jo numatomas pagrindinis įvykių scenarijus ar oficialios prognozės, tačiau bet kuris iš šių įvykių, jeigu jis įvyktų, padarytų nemažą poveikį finansų rinkai ar pasaulio politikai.

Bankas išrenka dešimt labiausiai ginčytinų ir tarpusavyje nesusijusių idėjų, iš kurių bet kuri investicijų pasaulį gali apversti aukštyn kojom.

Štai viena iš šių prognozių.

Dvigubas Rusijos laimėjimas

„Saxo Bank“ prognozuoja, jog 2020 metais OPEC ir Rusija pamatys, kad skalūnų naftos gavybos Jungtinėse Valstijose augimas dėl mažos investicijų grąžos lėtėja, ir paskelbs apie naują gavybos sumažinimą.

Tuo tarpu Saudo Arabijos naftos milžinė „Saudi Aramco“ surengs kitą pradinio viešo akcijų platinimo (IPO) etapą ir pasieks investuotojų už Saudo Arabijos ribų norimą rinkos vertę.

Tam nepasirengusi naftos rinka suskubs padengti trumpąsias pozicijas ir „Brent“ rūšies naftos kaina sugrįš į 90 JAV dolerių už barelį lygį.

Tokiomis sąlygomis didžiausios Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ akcijos pabrangs 50 procentų.

Tokia padėtis bus naudinga ne tik „Rosneft“, bet ir visos Rusijos finansams, nes buvo numatyta, jog 2019 metų biudžetas bus subalansuotas, jeigu „Urals“ rūšies nafta kainuos 49 JAV dolerius už barelį.

Rusija taip pat laimės dėl visame pasaulyje didėjančio dėmesio klimato apsaugos politikai, dėl kurios auga ilgalaikis susidomėjimas elektromobiliais ir transporto priemonių išmetamųjų teršalų kontrolės priemonėmis.

Rusija yra didžiausia pasaulyje paladžio, kuris naudojamas automobilių katalizatoriuose, tiekėja.

2019 metais paladis buvo viena sparčiausiai brangusių žaliavų ir 2020 metais jo kaina gali vėl pašokti, jeigu Baltuosius rūmus užims demokratai, o Indija sugriežtins automobilių išmetamiesiems teršalams taikomus reikalavimus.

Be to, dėl perėjimo nuo kobalto prie nikelio elektromobilių akumuliatorių gamyboje 2020 metais pašoks nikelio kainos.

Išsivysčiusių šalių vyriausybės subsidijuoja elektromobilių pardavimą ir pagrindiniams Vokietijos automobilių gamintojams, kurie pradeda masinį perėjimą prie tokių transporto priemonių gamybos, reikia patikimų akumuliatorių tiekimo šaltinių.

Indonezija nuo 2020 metų sausio apribos nikelio rūdos eksportą, kad paremtų savo metalurgijos sektorių.

Taigi Rusijos „Norilsko nikelis“ mėgausis nikelio paklausos ir kainų augimu ir šios bendrovės akcijos taip pat pabrangs 50 procentų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką