-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Svenska Kraftnat“ vadovas perspėja dėl elektros stygiaus Švedijoje

Švedijos elektros perdavimo bendrovės „Svenska Kraftnat“ vadovas įspėja, jog elektros stygiaus Švedijoje grėsmė vis didės, jei nesikeis energetikos politika. Pasak Mikaelio Odenbergo, šalis turėtų panaikinti galios mokestį atominei energetikai.
Mikaelis Odenbergas
Mikaelis Odenbergas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes niekada nenumatome 100 proc. atominių elektrinių veikimo, o tik kad veiktų maždaug keturi penktadaliai reaktorių. Tačiau kuo mažiau atominės energetikos, tuo sunkiau palaikyti galios balansą“, – Švedijos dienraščiui „Svenska Dagbladet“ teigė M.Odebnergas.

Švedijos branduolinių jėgainių savininkai 2018-2020 metais nusprendė anksčiau nei planuota išjungti keturis iš dešimties šalyje veikiančių reaktorių. Šiuo metu Švedijos elektros poreikiams patenkinti pakanka vadinamojo galios rezervo, kurį sudaro, be kita ko, šiluminė jėgainė Karlshamne, bei elektros importo, tačiau M.Odenbergas perspėja, kad per kelerius metus padėtis gali iš esmės pasikeisti.

„Svenska Kraftnat“ vadovo ir Švedijos valstybinės energetikos įmonių grupės „Vattenfall“ nuomone, šalis susidurs su sunkumais, jeigu dėl būtinų investicijų atominių jėgainių išlaikymui ir daugiau reaktorių bus palaipsniui išjungta anksčiau laiko.

„Tai būtų nepavydėtina. Tai situacija, su kuria nesusidorosime“, – sakė M.Odenbergas.

Jo manymu, siekiant, kad anksčiau laiko nebūtų uždaroma daugiau atominių reaktorių, valstybei reikėtų panaikinti prieštaringai vertinamą galios mokestį atominei energetikai.

„Mūsų institucija yra pavaldi vyriausybei, taigi ne mums sakyti, kaip ji turėtų elgtis. Visgi pastebėsiu, jog siekiant gerų sąlygų ir toliau eksploatuoti likusius reaktorius, būtų protinga panaikinti galios mokestį“, – sako M.Odenbergas.

Jis prognozuoja, kad penktajame dešimtmetyje, pasibaigus šalies branduolinių reaktorių veikimo laikui, šalis bus priversta investuoti į naują bazinę energetikos rūšį – branduolinę energetiką ar kitą, pavyzdžiui, anglį ar biomasę.

„Mums reikia naujos rūšies elektros gamybos, kurią būtų galima planuoti ir kuri nepriklausytų nuo oro sąlygų. Neramina tai, kad elektros rinka neužtikrins tokios gamybos, nes niekas nepasiruošęs investuoti į reikiamus įrenginius. Tai dilema“, – sakė „Svenska Kraftnat“ vadovas.

Praėjusių metų pabaigoje Švediją ir Lietuvą sujungė 453 kilometrų ilgio 700 MW galios elektros kabelis, kuris padės sumažinti Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo iš Rusijos ir, kaip tikimasi, turėtų sumažinti elektros kainas Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius