Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 15d. 13:07

Ignalina tampa kultūros paveldo ir žiemos sporto meka

Žiemos sporto centre galės treniruotis ne tik šalies atletai, bet ir bus rengiamos kalnų ir distancinio slidinėjimo varžybos. Organizatorių nuotr.
Žiemos sporto centre galės treniruotis ne tik šalies atletai, bet ir bus rengiamos kalnų ir distancinio slidinėjimo varžybos. Organizatorių nuotr.

Nors Lietuvoje gyvena apie 3 mln. gyventojų, tačiau ne kartą esame įrodę, kad kovoti dėl pergalių galime iš paskutiniųjų. Dalyvaudami vasaros olimpinėse žaidynėse sugebame nustebinti pasaulį savo žaidėjų iškovotais medaliais. Todėl atėjo metas įrodyti, kad Žiemos olimpiadoje, taip pat galime siekti laimėjimų. Ypač dabar, kai Ignalinoje baigiami Lietuvos žiemos sporto centro modernizavimo ir plėtros darbai, suteiksiantys visas galimybes žiemos sporto šakų atstovams treniruotis ir siekti aukščiausių rezultatų.

O kam žiemos sportas ne prie širdies, Ignalinos rajone netrukus bus galima apžiūrėti dar vieną dėmesio vertą istorinį objektą – Dūkšto dvaro sodybą, kuri, kaip tikimasi taps vienu iš šio regiono kultūros ir turizmo traukos objektų.

Galbūt abu šiek objektai ir būtų nesulaukę taip reikalingo dėmesio, jeigu ne Ūkio ministerijos administruojama 2007–2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama.

Pakilo tarsi feniksas iš pelenų

Ignalinos rajone, netoli Dūkšto miestelio, pastaruosius kelerius metus vyko intensyvūs čia stovinčio dvaro restauracijos darbai. Dūkšto dvaro sodybos istorija prasidėjo XVI a., kuomet jį valdė kunigaikščių Giedraičių, Stabrovskių giminės. Vėliau dvaras priklausė dar kelioms skirtingoms giminėms.

Dvaro rūmai statyti neoklasicistiniu stiliumi, o visą dvarą aplink juosė XIX a. pr. įkurtas parkas su paminklais ir tvenkiniais. Iš archyvinių šaltinių žinoma, kad parke būta kanalų virš kurių pastatyti arkiniai tilteliai, o prie parko buvo pasodinti net keturi vaismedžių sodai, ypatingu grožiu išsiskyrė  rožynas.

Deja, besikeičianti politinė situacija, karo negandos ir kiti veiksniai, lėmė, kad dvaras ir šalia jo stovintys pastatai, kumetynas, svirnas, arklidės, ilgą laiką buvo neprižiūrimas ir po truputį nyko keldamos pavojų aplinkiniams. Todėl buvo nuspręsta, iš pagrindų sutvarkyti visą dvarą, pritaikant jį viešojo turizmo reikmėms ir teikti poilsio paslaugas – apgyvendinimo, maitinimo, konferencijų, įvairių renginių organizavimo.

Kadangi autentiškas dvaro atkūrimas reikalavo itin didelių investicijų, buvo nuspręsta teikti paraišką ES struktūrinių fondų paramai gauti. Projekto „Dūkšto dvaro pritaikymas turizmui“  įgyvendinimui buvo skirta daugiau nei 877 tūkst. eurų paramos.

Šiuo metu yra visiškai baigta dvaro sodybos pagrindinio pastato rekonstrukcija, atlikti interjero darbai, atvežti dvaro laikmetį reprezentuojantys baldai, atstatyta senovinė krosnis, o antrame aukšte esančios kambarių menės sugrąžina laiku atgal. Taip pat sutvarkyti po dvaro sodyba buvę įspūdingi rūsiai.

Kaip pasakoja Vaidas Mikantavičius,  projekto vykdytojo UAB „Saulės parkas“ direktorius, nors Dūkšto dvaro sodybos darbai užbaigti 100 proc., tačiau dar tikrai yra ką nuveikti. „Šiuo metu tvarkomas gerbūvis aplink dvarą, nuo kelio link ežero. Kitu etapu bus vykdomi parko sutvarkymo darbai, norime, kad jis primintų XIX a. įkurto parko vaizdą. Tačiau tam reikės nemažų investicijų, todėl planuojame ir vėl pasinaudoti ES struktūrinių fondų paramos galimybėmis.“

Baigus dvaro teritorijos tvarkymo darbus, Vaido Mikantavičiaus nuomone, šią vietą turėtų rinktis konferencijų ir įvairių iškilmingų renginių organizatoriai, vestuvių ir krikštynų planuotojai. Taip pat atvažiuojamojo turizmo mėgėjai, kurių lauks medžioklės galimybės ir kitos pramogos, leisiančios pajausti anų laikų dvasią.

Siekti pergalės Žiemos olimpinėse žaidynėse bus lengviau

Aplankyti Ignalinos regione veikiančius kultūros paveldo ir turizmo objektus galime šiltuoju metų laiku ir rudenį, o žiemą šis regionas atgyja kaip žiemos sporto ir pramogų meka. Būtent dėl savo geografinės padėties, Ignalinoje sniegas iškrinta anksčiausiai ir išsilaiko ilgiausiai. Todėl čia įrengtas Lietuvos žiemos sporto centras Ignalinoje.

Šiuo metu centre yra įrengtos 4 kalnų slidinėjimo trasos, po vieną vaikams ir pradedantiesiems bei specialiai varžybų vykdymui ir dvi skirtos mėgėjiškam slidinėjimui. Trasos ruošiamos specialios sniego mašinos pagalba, o sniegą gamina dvi gaminimo sistemos.

Atsižvelgiant į sezoniškumą, vasarą centre veikia sporto inventoriaus nuomos punktas. Aktyvaus poilsio mėgėjai gali žaisti krepšinį, tinklinį, lauko tenisą. O mėgstantys vandens pramogas irstytis valtimi, išbandyti vandens dviračius ar tiesiog maudynes ežere.

Tačiau  vienas svarbiausių šio centro tikslų – sudaryti sąlygas profesionaliems sportininkams treniruotis bei kalnų ir distancinio slidinėjimo varžyboms organizuoti. Deja, Žiemos sporto centras, neatitinka tarptautinius reikalavimus atitinkančių kalnų ir distancinio slidinėjimo sporto bazių lygio. Jame nesudarytos sąlygos treniruotis ne tik mūsų šalies biatlono, slidinėjimo ir orientavimosi sporto atstovams, bet ir tarptautinio lygio žiemos sporto šakų organizavimui. Todėl norint siekti geriausių rezultatų Žiemos olimpinėse žaidynėse, būtinas Žiemos sporto centro techninės bazės modernizavimas ir plėtra.

Kūno kultūros ir sporto departamento iniciatyva pateiktam projektui „Lietuvos žiemos sporto centro Ignalinoje plėtra ir modernizavimas“ buvo skirta daugiau nei 1,5 mln. eurų paramos ES struktūrinių fondų paramos.“ skyrė.

Projekto įgyvendinimo metu atliekami stadiono modernizavimo, sporto aikštelės ir tribūnų žiūrovams, biatlono šaudyklos, snieglenčių ir rogučių trasos įrengimo darbai. Taip pat sportui reikalingos infrastruktūros plėtra, treniruoklių sporto salė, pirčių kompleksas, visa tai bus modernizuotame Žiemos sporto centre.

Atlikus visus darbus, Lietuvos žiemos sporto atstovams bus sudarytos visos galimybės gerinti savo meistriškumą ir treniruojantis siekti geriausių rezultatų. Tuo pačiu, tokio sporto centro plėtra prisidės prie žiemos sporto šakų populiarinimo visuomenės tarpe, užtikrins pastovių klientų atvykimą į Ignaliną, skatins turistų srautus visais metų laikais, taip sumažindamos sezoniškumo įtaką regiono turizmo sektoriui.

 
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:06
01:03
01:42

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką