Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarpukariu Druskininkuose veikęs Sveikatingumo parkas prikeltas naujam gyvenimui

Druskininkų kurorto šventės metu bus atidaromas rekonstruotas Sveikatingumo parkas. Druskininkų sav. nuotr.
Druskininkų kurorto šventės metu bus atidaromas rekonstruotas Sveikatingumo parkas. Druskininkų sav. nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Turbūt būtų sunku nesutikti su faktu, jog Druskininkų kurorte yra ką veikti visus metus. Žiemą ir vasarą kurorto svečiai gali mėgautis vandens parko pramogomis, slidinėti uždaroje „Snow Arenoje“, lankytis gydyklose, koncertuose, parodose, vaikščioti po kurortą ir grožėtis kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais.

Tačiau jau šį penktadienį, 16 valandą įvyks dar vieno įspūdingo objekto atidarymas, kuris jau dabar, neabejojama, garsins kurorto vardą ir dar labiau masins atvykti poilsiautojus.

Po rekonstrukcijos darbų, savo vartus atvers ir lankytojus kvies naujai atstatytas „Karolio Dineikos sveikatingumo parkas“ (Parkas). Šis, dar tarpukariu įkurtas Parkas, ilgą laiką buvęs apleistas, naujam gyvenimui prikeltas gavus Ūkio ministerijos (ŪM) administruojamą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų  paramą.

Atgaivintos senosios sveikatinimo tradicijos

Pora dešimtmečių merdėjusiame, anksčiau buvusiame garsiame Druskininkų gydomosios fizinės kultūros parke po rekonstrukcijos atgaivintos unikalios senosios sveikatinimo tradicijos, atnaujinti sveikatingumo takai, parko želdynai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas. Šie darbai atlikti įgyvendinus Ūkio ministerijos administruojamomis ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus − „Unikaliųjų senųjų tradicijų atgaivinimas istoriniame Sveikatingumo parke“ ir „Išskirtinės aktyvaus poilsio erdvės įrengimas istoriniame Sveikatingumo parke“ – kuriems buvo skirta daugiau nei 2,1 mln. eurų paramos.

Buvusiame Druskininkų gydomosios fizinės kultūros parke atgaivintos unikalios senosios sveikatinimo tradicijos, atnaujinti sveikatingumo takai, parko želdynai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas.

Praeitame šimtmetyje unikaliais gamtiniais ištekliais garsėjęs ir ypatingai populiarus Sveikatingumo parkas yra išsidėstęs kurorto centre, gražiame pušyne ant Ratnyčios upės kranto 19 ha teritorijoje. Parko veikla prasidėjo XX a. pradžioje, kuomet po pirmojo pasaulinio karo gydytoja E. Levicka parke įkūrė gydomosios gimnastikos bazę.

1952 m. Parkui pradėjus vadovauti Lietuvos fizinės kultūros specialistui  K. Dineikai Parko veikla buvo papildyta: įrengti atviri baseinai, soliariumai, kaskadinės maudyklės su termoprocedūrine, dozuoto vaikščiojimo takai, biologiškai aktyvių pėdos taškų akupresūros baseinas, įkurtas vaistingųjų augalų sodas. Šiek tiek vėliau įrengtas unikalus areohidrojonoterapijos paviljonas, kuriame oras jonizuojamas krintant vandens srovei, o teigiamų ir neigiamų jonų santykis du kartus viršijo garsių tuo metu Šveicarijos ir Rusijos kurortų rodiklius.

Neabejojama, kad atgaivintame Parke oro, saulės ir vandens procedūromis po atviru dangumi mėgausis druskininkiečiai ir miesto svečiai lygiai taip pat, kaip tai buvo daroma tarpukariu.

Sveikatingumo parke atkurtos senosios sveikatinimo tradicijos, atnaujinti sveikatingumo takai, parko želdynai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas. Druskininkų sav. nuotr.
Sveikatingumo parke atkurtos senosios sveikatinimo tradicijos, atnaujinti sveikatingumo takai, parko želdynai, atstatytas jonizacijos paviljonas, kaskadinės maudyklės, pėdų akupresūros baseinas. Druskininkų sav. nuotr.

Didelis dėmesys parko augmenijai

Parkas vertingas ne tik savo istorija, bet ir išraiškingu reljefu, vandens telkiniu – Ratnyčios upe. Todėl rekonstruojant Parką ir atkuriant jame unikalias sveikatinimo tradicijas, ypatingai didelis dėmesys skiriamas reljefo išsaugojimui, želdiniams.

Pagal Sveikatingumo parko apželdinimo dalies sprendinius yra numatytos Parko erdvių zonos. Parke jau įrengti visi gėlynai, kurie buvo suplanuoti pirmajame ir antrajame parko rekonstrukcijos etape: sporto tako, centrinės parko dalies bei vaikų žaidimų zonos puošnių medžių ir krūmų kompozicija, parko centrinio tako gėlynai. Taip pat įrengtas ir chromoterapinis gėlynas, kadagynas-apynynas ir rožynas, kurių teritorijoje įrengtos pergolės – vienas populiariausių senųjų sodų ir parkų statinių, apželdintų vijokliniais augalais. Centrinę parko aikštę puoš didžiosios pergolės, iš visų pusių apsodintos rododendrais. Vėlesniuose parko rekonstrukcijos etapuose bus įrengtas mėlynasis gėlynas, japoniškas sodas, kitos įvairios puošniai žydinčių medžių ir krūmų kompozicijos, taip pat vaistinių augalų kompozicijos.

Paskutinį pavasario savaitgalį kvies mėgautis oro, saulės ir vandens procedūromis

Pamatyti unikalų ir sugrąžinantį į tolimą praeitį istorinį Sveikatingumo parką kiekvienas norintis galės jau paskutinį gegužės savaitgalį. Čia vykstančios Druskininkų Kurorto šventės metu po intensyvių pramogų kurorto svečiai bus kviečiami jėgas atgauti pasinaudoję unikaliomis senosiomis sveikatinimo procedūromis, atgaivintomis šiame Parke.

Prieš tai buvusiame visiškai apleistame Parke šiuo metu atgaivinta 70 proc. tarpukariu buvusios Sveikatingumo parko infrastruktūros. Vykdant kitą statybos darbų etapą atsiras amfiteatras, tiltelis per Ratnyčėlę, pasivaikščiojimai takai. Visi šie darbai bus taip pat finansuoti ES struktūrinių fondų lėšomis. Neabejojama, kad atlikus visus reikalingus darbus, pavyks visiškai atkurti ankstesnįjį Parką.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką