-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

15min pataria: automobilius nuomoja už 3 eurus per dieną – kaip neapsigauti kelionėje

Šią žiemą keliaujantieji Europoje stebisi neregėtai mažomis automobilių nuomos kainomis – jos prasideda vos nuo 2 eurų per dieną. Automobilis gali itin praturtinti kelionės įspūdžius, tačiau neapdairumas kainas gali išauginti ir 19 kartų. 15min pataria, kaip gauti geriausias automobilių nuomos kainas.
Parduodamas automobilis
Automobilio nuoma / 123FR nuotr.

Šiuo metu automobilio nuomos kainos keliaujantiesiems yra vienos mažiausių. Kainų palyginimo platformos nurodo, kad Ispanijoje ar Portugalijoje automobilį galima išsinuomoti vos už 4 eurus per dieną. Paieškojus konkrečių pasiūlymų galima atrasti netgi dar mažesnių kainų. Pavyzdžiui, Ispanijos Žironos oro uoste automobilio nuoma dabar atsieitų 20 eurų už 8 dienas.

Netgi Vilniaus oro uoste savaitei automobilis nuomojamas už 50 eurų.

Žiemą automobilių paklausa yra nedidelė, todėl konkurencija tarp automobilių nuomos bendrovių itin aštri.

15min nuotr./Automobilių nuomos kainos, pateikiamos „Rentalcars.com“ svetainės
15min nuotr./Automobilių nuomos kainos, pateikiamos „Rentalcars.com“ svetainės

Vasario 13 d. vykdamas į Italiją 8 dienoms nuomojau automobilį ir negalėjau patikėti, kad jo kaina tesudarys 48,22 euro. Dar už 20 eurų apsidraudžiau nuo bet kokių galimų rizikų.

Įprastai tokiai trukmei patys pigiausi automobiliai vasarą gali atsieiti ir kelis šimtus eurų. Tačiau nuomos salone gavau naują vos 400 kilometrų nuvažiavusią „Seat Ibiza“.

15min nuotr./Žironos oro uoste automobilį galima išnuomoti ir už 2,5 euro per dieną
15min nuotr./Žironos oro uoste automobilį galima išnuomoti ir už 2,5 euro per dieną

Tuo pat metu Bario oro uoste prieš mane automobilį nuomojosi dvi lietuvių porelės – kiekvienai iš jų automobilio nuoma kainavo per 200 eurų, vienai iš jų buvo pasiūlytas „Volkswagen Polo“. Šalia jų jaučiausi kaip vagis. Ir tai vien dėl to, kad viską užsisakiau iš anksto internetu.

Tačiau tai turi ir kitą kainą – labiausiai taupantieji bendrovėms turi palikti didžiausius užstatus – mano atveju tai buvo 1000 eurų rezervacija. Tačiau buvau ramus, kad atsitikus kokiam neplanuotam įvykiui, žalą padengtų draudimo bendrovė.

Pirmiausia – internetu

10-yje populiariausių kelionių krypčių šiemet vasarį keliautojai vien automobilį užsisakę iš anksto internetu vidutiniškai gali sutaupyti 72 proc., lyginant su ta kaina, kurią gautų atvykę į pačią bendrovę, skaičiuoja „mirror.co.uk“. Netgi išvakarėse ar prieš valandą internetu išnuomotas automobilis gali būti keturis kartus pigesnis, nei išnuomotas fiziškai.

Dar daugiau, netgi 95 proc. galima sutaupyti Alikantės, Faro, Tenerifės, Bareselonos oro uostuose.

„Yra nerealių automobilių nuomos kainų, mokant iš anksto šį vasarį. Paklausa itin žema, kadangi dalyje Europos nėra mokyklinių atostogų šiuo metu. Kainos prasideda nuo 1,11 svaro sterlingų dienai“, – portalui komentavo „TravelSupermarket“ atstovė Emma Grimster.

Įkainiai internetu tikrinant atskiroje automobilių nuomos bendrovėje, tokioje kaip „Hertz“, „Europcar“, „Avis“ ar bet kokioje kitoje, paprastai yra netgi didesni nei siūlo kainų palyginimo svetainės, tokios kaip „rentalcars.com“, „Expedia.ie“ ar kitos.

Todėl geriausia rinktis būtent kainų palyginimo svetaines – šiuo atveju išlošiama ir dėl to, kad kainų palyginimų svetainėse visų nuomos bendrovių sąlygos standartizuojamos, paprasčiau pateikiamos sąlygos.

123rf.com /Kelionė nuomojamu automobiliu
123rf.com /Kelionė nuomojamu automobiliu

Pavyzdžiui, aš nuomodamasis „Ecovia“ įmonės automobilį Italijoje per „rentalcars.com“ turėjau neribotą kilometrų skaičių, nors įmonės standartinėse sąlygose būtų numatytas 49 kilometrų per dieną limitas.

Rinkausi netgi ne pigiausią pasiūlymą – pravartu pasirinkti geresnę reputaciją turinčius tiekėjus, o tą galima palyginti „Trustpilot“ svetainėje.

Iš anksto reikėtų numatyti ir bet kokius kitus dalykus, kuriuos ketinama nuomotis – sniego grandines, vaikų kėdutes ir panašiai. Papildomi užsakymai jau atsiimant automobilį, vėlgi, gali itin brangiai kainuoti.

Bando įpiršti brangų draudimą

Antras žingsnis išsirinkus patikusį automobilį – apsidrausti. Į kainą paprastai jau būna įtrauktas standartinis draudimas, kuris apsaugo nuo vagystės ir didžiausių žalų, tačiau franšizės dydis paprastai siekia 1500-2000 eurų. Tai reiškia, kad nelaimės atveju visą žalą iki nurodytos ribos turi dengti automobilio nuomotojas.

Tiek ir kainų palyginimo svetainės, tiek ir atskiros nuomos bendrovės siūlo čia pat padengti bet kokią riziką ir apsidrausti – atsitikus bet kokiai žalai, viską padengtų draudimas, įskaitant stiklo dūžius, ar žalą padangai.

Tik čia draudimo kaina gali netgi gerokai viršyti paties automobilio kainą ir paprastai siekia 12-15 eurų per dieną, bet gali būti ir didesnis nei 20 eurų per dieną. Kai kurios nuomos bendrovės atskirai draudžia langus ir padangas ir tai kainuoja dar papildomai.

Tačiau išeitis yra – tai nepriklausomos draudimo bendrovės, kurios paprastai siūlo gerokai mažesnes kainas. Mano atveju 8 dienos franšizės draudimo, įskaitant ir padangų bei stiklų draudimą, kainavo 20 eurų. Tačiau galima apsidrausti netgi visiems metams, ir tai kainuotų apie 50 eurų – tai gali būtų aktualu dažnai keliaujantiems ir nuomojantiems automobilį.

Automobilio nuomos franšizės draudimą siūlo daugiausia Didžiosios Britanijos bendrovės: „carhireinsurance.com“, „worldwideinsure.com“, „carhireexcess.co.uk“ ir kitos.

Kadangi nelaimingų atsitikimų nesu turėjęs, neteko patikrinti, ar sklandus žalų išmokėjimas – tačiau tūkstančiai atsiliepimų apžvalgų svetainėse nuteikė, kad viskas turėtų būti gerai. Draudimo bendrovės reikalauja draudimą automobilio nuomos franšizei įsigyti dar prieš išvykstant.

123RF nuotr./Pikta vairuotoja
123RF nuotr./Pikta vairuotoja

Draudimo sąlygose išsamiai paaiškinta, kokius dokumentus nelaimės atveju tektų pateikti – tačiau dažniausiai tik anglų kalba. Jei tai sukelia sunkumų, lietuvišką sąrašą praverstu pasidaryti iš anksto. „Worldwideinsurance“ sąlygose nurodoma, kad kreiptis dėl žalos galima per 31 dieną, reikia pateikti draudimo sertifikatą, nuomos sutartį, policijos ar kitos tarnybos pažymą, nuomos bendrovės pažymą apie žalą, vairuotojo pažymėjimo kopiją, mokėjimą patvirtinantį išrašą, ir kitus dokumentus, įrodančius mokėjimus ar atsiradusią žalą.

Tačiau yra ir tamsioji pusė – apsidraudus nepriklausomoje bendrovėje, automobilio nuomos bendrovė pareikalaus palikti užstatą, o jis siekia apie 1000 eurų, priklausomai nuo draudimo bendrovės. Turint pilną draudimą pačioje nuomos bendrovėje, užstato palikti nereikia – neturint tiek lėšų gali tekti mokėti brangiau.

Kad įšaldyta suma negadintų kelionės įspūdžių, aš tam naudojau kreditinę kortelę, kuri suteikia netgi papildomų draudimų nelaimės atveju, o palūkanos trumpu laikotarpiu netaikomos. Lėšų rezervacija panaikinama iškart ar praėjus kelioms dienoms nuo automobilio grąžinimo.

Pasiimant automobilį geriau jį nufotografuoti

Automobilį nuomojausi ne pirmą kartą ir iš ankstesnių patirčių, o ir remdamasis kitų keliautojų patarimais, nuolat pasidarau gauto automobilio nuotraukas iš visų pusių ir kampų prieš jį atsiimdamas. Būtina apžiūrėti, ar nėra kokių pažeidimų, o jei jie yra, ar jie tinkamai pažymėti dokumentuose.

Kitu atveju už smulkiausią įbrėžimą nuomos bendrovė gali reikalauti žalos atlyginimo. Įprastai automobilį fotografuoju ir grąžindamas – yra buvęs atvejis, kad patys bendrovės darbuotojai jau grąžinus automobilį jį pažeidė. Tuomet ginčai su bendrove užėmė daug laiko ir vargo, tačiau vaizdinių įrodymų pakako.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Degalinė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Degalinė

Kitas dalykas ką būtina išsiaiškinti – degalų politika. Paprastai gaunamo automobilio bakas būna pilnas ir reikalaujama grąžinti automobilį taip pat pilnu baku. Jei grąžinant automobilį bakas ne pilnas, gali tekti sumokėti papildomą mokestį, kuris siekia apie 30 eurų be pačių degalų kainos – o jie nuomos bendrovėje taip pat brangesni nei degalinėje. Todėl reikėtų vengti kitokių degalų politikų, pavyzdžiui, „pilnas – tuščias“.

Reikia būti atidžiam, ar automobilių nuomos bendrovė nebando įpiršti ko nors nereikalingo – GPS imtuvo, draudimo (jei jį jau turite), kelių mokesčių kortelės (jei ketinate ją įsigyti pats), grandinių, kėdučių ar panašiai.

Tačiau kartais papildomos paslaugos būna ir naudingos. Pavyzdžiui, Portugalijoje kelių mokestis apmokamas per specialius prie automobilio montuojamus daviklius. Bendrovė siūlo išsinuomoti daviklį ir kelių mokesčius išskaičiuoti automatiškai. Kitu atveju tektų ieškoti Portugalijos pašto skyriaus ir mokesčius susimokėti fiziškai.

Pasibaigus nuomai bet kokius skundus klientai nuomos bendrovei turi pateikti per 14 dienų. Jei teisybės ginčuose su nuomos bendrove nepavyktų pasiekti, Europoje veikia automobilių ginčų derinimo tarnyba.

Vairuoti patartina atsakingai – kitu atveju teks atsakyti ne tik prieš lankomos šalies institucijas, bet papildomai už administravimą susimokėti ir automobilio nuomos bendrovei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius