Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 11, 17:19

A.Armonaitė pasitaisė dėl „krizelės“ su Kinija: „Pamoka ir man“

Antradienį ryte konfliktą su Kinija pavadinusi „krizele“, popiet ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasitaisė. Ji tvirtino šį žodį pavartojusi ironiškai ir tai bus pamoka jai pačiai.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Taip, tą žodį pavartojau gal ne visai tinkamai, ironiškai. Gera pamoka tikriausiai ir man, per daug ironijos politikoje nenaudoti. Situacija yra rimta, dirbame su Taivanu, su Vokietija“, – antradienį po susitikimo su Vokietijos ekonomikos ir klimato apsaugos valstybės sekretore Franziska Katharina Brantner žurnalistams sakė A.Armonaitė.

„Stengiamės Lietuvos investicinį klimatą pagerinti, kad galėtų verslininkai ir daugiau talentingų žmonių įsivežti, ir mažiau mokesčių reinvesticijoms mokėti. Tam reikės palaikymo, ir man atrodo svarbu, kad dabar taptume konkurencingesni nei buvome“, – tęsė ji.

15min primena, kad antradienį ryte A.Armonaitė pareiškė, kad konfliktas su Kinija dėl Taivaniečių atstovybės Vilniuje Lietuvai reiškia postūmį tapti viena konkurencingiausių valstybių regione.

„Ši krizelė, į kurią mes papuolėme dėl to, kad Kinija nusprendė mus išimti iš muitinės sistemų, mums turi būti galimybė tapti pačia konkurencingiausia valstybe, bent jau regione tai tikrai, bet, tikiuosi, ir Europos Sąjungoje“, – LRT radijui kalbėjo ministrė.

Po susitikimo su Franziska Katharina Brantner A.Armonaitė teigė išgirdusi palaikymą Lietuvai ir tai, kad Vokietija yra už bendrą Europos prekybos politiką.

„Tiesą sakant, aptarėme ir Vokietijos investicijas Lietuvoje į atsinaujinančią energetiką. Taip pat kartu vieningai pripažinome, jog iš esmės šis konfliktas yra europinės bendros rinkos aktualija ir būtina išlaikyti Europos bendros rinkos vientisumą, ir ilguoju laikotarpiu kalbant vienu europiniu balsu galima rasti išeitį iš šitos situacijos“, – antradienį popiet kalbėjo ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką