Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atleistųjų fonde – 72 mln. eurų: suma didėja, nes darbuotojai neva išeina savo noru

Ilgai dirbę, bet atleisti žmonės išmokas jau porą metų gali gauti iš valstybės – tam yra specialus fondas, kurį įmokomis pildo darbdaviai, tačiau iš jo ne visi išėję iš darbo gauna išmokas, pirmadienį pranešė LRT TV naujienų tarnyba.
Atleidimas iš darbo
Atleidimas iš darbo / 123rf.com nuotr.

Tačiau dabar fonde prisikaupė tiek pinigų, kad jų, politikai skaičiuoja, užtektų turbūt dešimčiai metų. Profsąjungų teigimu, pinigai lieka nepanaudojami, nes daugybė žmonių išeiti iš darbo priverčiami savo noru, o išmoka priklauso tik atleistiems.

Dabar jame esanti suma perkopia 72 mln. eurų. Atleisti žmonės per porą metų gavo 14 mln. eurų.

„Darbdavys taupo 2 mėnesius išeitines ir taip analogiškai tauposi ir ilgalaikių išmokų fondo išeitinės išmokos“, – sako Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas siūlo žmonėms iš fondo mokėti daugiau, kad vėl atsirastų galimybė pinigų gauti už 6 mėnesius, o iš darbdavių imti mažiau, nes susikaupusi suma brangiai atsieina valstybei – už pinigų laikymą jau reikia mokėti.

„Sodros“ Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Mitkevičius svarsto, kad nereikia daryti skubotų sprendimų, nes atėjus ekonominiam sunkmečiui – situacija gali pasikeisti.

Pernai nutraukta apie pusė milijono darbo sutarčių, didžioji dalis – darbuotojų noru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius