Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 22d. 16:56

Augantys alkoholio ir degalų pardavimai padidino surinktų akcizų sumą

Alkoholis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Alkoholis

Akcizai šiemet valstybės biudžetą papildė 5 procentais didesne suma nei prieš metus – iš viso 719 milijono eurų, rodo naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys. Šiemet parduodama daugiau alkoholio, auga degalų pardavimai, tačiau mažiau parduodama cigarečių.

Visų kategorijų alkoholio šiemet pirmą pusmetį parduota daugiau nei pernai.

Parduoto alaus kiekis augo 1 procentu, tarpinių produktų – 5 proc., vyno – 6,5 proc., o stipraus alkoholio pardavimų pokytis buvo didžiausias ir siekė 26 proc., rodo naujausi VMI duomenys.

Stipraus alkoholio pardavimų augimą nulėmė 10 proc. nuo kovo padidėjęs akcizas – prieš jo įsigaliojimą prekybininkai deklaravo didesnius pardavimus ir kaupė atsargas.

Iš alkoholio VMI surinko 175,7 mln. eurų akcizo, tai yra 18,9 proc. didesnė suma nei pernai tuo pačiu metu.

15min jau rašė, kad Lietuvoje akcizas alui šiuo metu yra mažiausias tarp visų Baltijos šalių, pernelyg šalis neišsiskiria ir kitų alkoholinių gėrimų akcizais, tačiau kaimynės pastaruoju metu ėmė akcizus mažinti. Lietuvoje stiprusis alkoholis bus apmokestintas panašiai kaip ir Estijoje, o Latvijoje akcizas bus mažesnis. Tačiau akcizai gerokai mažesni Lenkijoje.

Cigarečių pardavimai mažėja

Nors cigarečių akcizai šiemet taip pat didėjo, šių pajamų į biudžetą surinkta 2 procentais mažiau – 137,3 milijonai eurų. Dar labiau mažėjo cigarečių realizacija – šiemet cigarečių parduota 7,15 proc. mažiau nei pernai, 1,3 milijardo vienetų.

15min jau rašė, kad cigaretes sparčiai išstumia kaitinamo tabako pagrindu veikiantys produktai.

Degalų pardavimai šiemet auga: dyzelino parduota 2,7 proc. daugiau, benzino pardavimai augo 5,5 proc., žymėto dyzelino parduota 14,4 proc. daugiau, tik dujų pardavimai mažėjo 7 procentais.

Iš viso VMI surinkto 396,6 milijono eurų degalų akcizų sumą, tai 2,6 proc. daugiau nei prieš metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:06
25:14
29:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką