Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltarusijoje investuojantys lietuviai krizės metu įžvelgia netgi privalumų

Baltarusijoje verslą plėtojantiems lietuviams dabar galvą labiausiai skauda dėl to, kad beveik neįmanoma nusipirkti užsienio valiutos. Tačiau verslininkai neketina palikti šios patrauklios rinkos, rašo „Lietuvos žinios“.
Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Stambių įmonių vadovai „Lietuvos žinioms“ teigė, kad šiuo metu gretimoje šalyje dirbti nuostolinga, bet, žvelgiant į ateitį, svarbu neužleisti užimtų pozicijų. Baltarusijoje investuojantys lietuviai krizės metu įžvelgia netgi tam tikrų privalumų.

„Didžiausia problema, kad Baltarusijoje neįmanoma nusipirkti valiutos, tai yra parsivežti pinigų atgal“, – teigė Baltarusijoje 15 metų krabų lazdelėmis ir žuvų piršteliais prekiaujančios „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

Kitas „Vičiūnų“ įmonių grupei nepalankus veiksnys – dėl nuvertėjusios nacionalinės valiutos Baltarusijoje sukilusios kainos.

„Mūsų žaliava – ne vietinis pienas ir ne vietinė mėsa, o žuvies produktai, jie visi perkami už valiutą. Todėl jų kaina padidėjo daugiau kaip dvigubai. Tuo metu Baltarusijos žmonių santaupos ir atlyginimai per dieną nepadvigubėjo. Todėl mūsų prekių dabar nuperkama beveik du kartus mažiau“, – teigė V.Matijošaitis.

„Parduotuvėse pakėlėme kainas taip, kad pajėgtume išvengti nuostolių. Apie uždarbį dabar tikrai negalvojame“, – kalbėjo V.Matijošaitis.

Jis taip pat pastebėjo, jog šalies valdžia saugo savo valstybines įmones ir sukūrė specialų darinį, kuris vadinamas „spec. importuotoju“.

„Vičiūnų“ įmonių grupei nepalankus veiksnys – dėl nuvertėjusios nacionalinės valiutos Baltarusijoje sukilusios kainos.

„Todėl dalį produktų įveža mūsų sukurta įmonė, o kita dalis įvežama per jų įmones, gaminančias analogišką produktą, galima sakyti, konkurentus. Šios įmonės uždeda antkainį ir mūsų prekės ne visai „teisingai“ pardavinėjamos. Taip jie išvengia konkurencijos, bet, manau, tokie žingsniai kenkia Baltarusijos ekonomikai, kadangi jų valstybinės įmonės dirba sanatorijos, o ne konkurencijos sąlygomis“, – kalbėjo „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas.

Vakarietiška žemės ūkio technika prekiaujanti bendrovė „Dojus agro“ anksčiau Baltarusijos valstybiniams ūkiams parduodavo šimtus „John Deere“ traktorių, kombainų. Dabar, kaip teigė bendrovės generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas, prekyba vakarietiška technika beveik sustojusi, parduodamas tik vienas kitas traktorius.

„Baltarusija ėmė labai remti vietos gamintojus. Taisyklės sudėliotos taip: Vakarų importuotojams sudarytos labai sudėtingos sąlygos, tad ūkiai perka vietines žemės ūkio mašinas, o tiesioginis vakarietiškų mašinų importas smarkiai sumažėjo“, – pasakojo A.Kavaliauskas.

„Dojus agro“ dabar daugiausia tiekia į Baltarusiją atsargines dalis, anksčiau čia parduotai technikai bei atlieka serviso paslaugas.

Vakarų medienos grupė šių metų pavasarį „Mogiliave“ pradėjo statyti 76 mln. eurų (262 mln. Lt) vertės medienos apdorojimo centrą.

„Planai nesikeičia – kitais metai tuo pačiu metu gamykla „Mogiliave“ pradės dirbti. Projektą finansuojame iš išorės, nesiskoliname iš Baltarusijos bankų. Projektą finansuoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, „Snoras“, Vokietijos bankas „Landesbank“, Švedijos vyriausybės investicinis fondas, baldų gamintoja bei mažmenininkė „Ikea“ ir mūsų grupė. Pagaminta produkcija skirta eksportuoti: baldai bus tiekiami „Ikea“ parduotuvėms Rusijoje, o medžio drožlių plokštės – baldų gamintojams Vakarų Europoje“, – sakė Vakarų medienos grupės valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius