Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Brangstantys miežiai tirpdo gamintojų pelnus

Kylančios žaliavų kainos jaukia salyklo gamintojų planus. Nors užsakymų gausa gamintojai nesiskundžia, dėl žaliavų ir gaminio kainų skirtumo šiemet didesnio pelno nesitikima.
Lietuvoje nuimtas rekordinis grūdų derlius.
Grūdai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Verslininkai skaičiuoja, kad pernai derliaus nuėmimo metu tona salyklinių miežių kainavo apie 450 litų, šiemet už žaliavą jau tenka mokėti 700–800 litų, rašo „Verslo žinios“.

„Žaliavos labai pabrango, o priežastys vis tos pačios – sumažėjęs derlius. Maža to, prastesnė ir grūdų kokybė. Susiduriame su tokiu paradoksu: už prastesnę kokybę mokam kur kas daugiau“, – sakė Panevėžio bendrovės „Viking malt“ vadovas Darius Vilkas.

Panevėžio „Viking malt“ šiuo metu dirba visu pajėgumu. Pasak D.Vilko, pernai bendrovė pagamino apie 44 tūkst. tonų salyklo, šiems metams jau sudaryta 47 tūkst. tonų vertės sutarčių. Iš viso bendrovė per metus gali pagaminti apie 60 tūkst. tonų. 40 proc. bendrovės produkcijos iškeliauja į eksporto rinkas: Rusiją, Moldovą, Lenkiją, kitas Baltijos šalis.

„Šiemet išlieka tos pačios rinkos, galbūt didės Rusijos rinkos dalis“, – sakė D.Vilkas.

Bendrovės „Kupiškio salyklas“ direktorius Darius Klikūnas skaičiavo, kad žemės ūkio produkcija itin brango po naujų metų, kainos per trumpą laiką esą šoktelėjo nuo 660 litų iki kone 800 litų už toną. Tačiau galutinio produkto – salyklo tokiais šuorais branginti galimybių nėra, tad nuspręsta mėnesiui pristabdyti gamybą.

„Per brangi žaliava. Dabar pas mus atostogos, po savaitės kitos vėl paleisime gamybą“, – sakė vadovas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius