Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mintys iš Davoso: kaip gyvensime senukų pasaulyje?

​Ne vienas esame patyrę, kaip mūsų tėvai ar seneliai praranda nepriklausomybę. 2012 metais daugiau nei 2,4 mln. amerikiečių buvo atvežti į ligonines dėl to, kad susmuko ar susižeidė būdami namuose vieni. Žmonijai senstant, daugėja ir iššūkių, ir ne tik sveikatos apsaugos sistemoms, bet ir ekonomikoms, vyriausybių politikoms ir, žinoma, šeimoms, Davoso ekonomikos forumo svetainėje rašo Josephas Jimenezas.
Senolių pora
Senolių pora / 123RF nuotr.

Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad šio amžiaus viduryje žmonių, vyresnių nei 60 metų, skaičius išaugs dvigubai, o vyresnių nei 65 metų amžiaus gyventojų skaičius pirmą kartą bus didesnis nei vaikų iki penkerių metų.

Priežastis paprasta: gimstamumas smarkiai nukrito – maždaug nuo 5 vaikų vienai moteriai 1950–1955 metais iki 2,5 vaiko 2010–2015 metais.

Gimstamumas smarkiai nukrito – maždaug nuo 5 vaikų vienai moteriai 1950–1955 metais iki 2,5 vaiko 2010–2015 metais.

Aišku, gyventojų senėjimas negali būti vertinamas vien tik kaip ekonominė našta. Iš tiesų jie gali būti aktyvūs vartotojai – tai yra potencialas, kurį suprato jau daug sektorių. „Bank of America Merrill Lynch“ teigimu, gyventojai, vyresni nei 50 metų, JAV garantuoja 60 proc. viso vartojimo.

Tačiau iššūkiai dėl to niekur nedingsta – augant vyresnių gyventojų skaičiui, traukiasi juos remiančių mokesčių mokėtojų skaičius. Toks disbalansas jau privertė kai kurias vyriausybes pavėlinti išėjimą į pensiją, pakeisti pensijų sistemas ir pan.

Jeigu norime, kad žmonės dirbtų ilgiau, labai svarbu, kad jie būtų sveiki. Dėl to sveikatos apsaugos sistemos vaidmuo, sprendžiant žmonijos senėjimo iššūkį, turi būti labai svarbus. Vėlyvas amžius turi būti regimas ne tik kaip neišvengiama žmogaus gyvenimo dalis, bet kaip galimybė sveikatos kompanijoms ir sistemoms padėti žmonėms gyventi visavertį gyvenimą.

Todėl bendrovės turėtų daugiau dėmesio skirti tokioms ligoms kaip diabetas, glaukoma, artritas, vėžys, širdies ligos. Tokios jų pastangos yra būtinos, kad vyresni gyventojai išliktų stiprūs ir galėtų gyventi nepriklausydami nuo kitų žmonių priežiūros.

Labai svarbi sritis yra regeneracinė medicina. Trečdalis 65–70 amžiaus gyventojų kenčia nuo klausos sutrikimų, plikimo ir pan.

Jau yra bandoma įvairių sprendimų, tačiau jie kol kas paprastiems žmonėms nepasiekiami. Tai reiškia, kad sveikatos apsaugos kaštai auga ir jie užkraunami ant pacientų pečių. Kad tokia tendencija būtų pakeista, sveikatos apsaugos industrija turi prisidėti prie sistemos finansinio stabilumo.

Jos galėtų dirbti su vyriausybėmis, pasiūlydamos tokios sprendimus kaip nuotolinis paciento stebėjimas, sveikatos programėlės telefonuose ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius