Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Darbdaviai: pokyčiai studijų programose išeis į naudą ir verslui, ir studentams

Aukštųjų mokyklų studentai jau mokydamiesi nuo šiol gaus puikias galimybes įgyti praktinių įgūdžių – prie to smarkiai prisidės Europos Sąjungos 2007-2013 m. remiami projektai, vykdomi kartu su universitetais ir kolegijomis. Šią iniciatyvą remia ir būsimieji studentų darbdaviai. Jie, pasitelkę užsienio šalių patirtį, kuria elektronines nacionalinio lygmens informacines sistemas apie praktikų vietas šalies įmonėse, taip pat bus didinamos praktikų vadovų profesinės-pedagoginės kompetencijos, ruošiamos jų vertinimo sistemos.
Studentai
Mokslas / V.Bukėno/BFL nuotr.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino technikos universitetu bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, ėmėsi kurti pažangesnį praktikų organizavimo modelį, skirtą keleivinio ir krovininio transporto sektoriui.

Anot asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Valdo Gilio, būtent šie partneriai pasirinkti ne atsitiktinai. „Asociacija „Linava“ ir prieš projektą bendradarbiavo su VGTU Transporto inžinerijos fakultetu, VGTU studentai yra atlikę praktikas tiek asociacijoje, tiek ir asociacijos „Linava“ narėse. Manome, kad bendradarbiavimas stiprės tiek su VGTU, tiek ir su Technologijų ir dizaino kolegija, sieksime kiek galima daugiau prisidėti prie transporto sektoriaus specialistų rengimo“, – teigė jis.

Kaip pasakojo projekto vadovas Simonas Žunda, projekto „Studentų praktikų organizavimo modelio sukūrimas keleivinio ir krovininio transporto sektoriuje“ vertė yra daugiau kaip 700 tūkst. Lt, didždioji

15min.lt nuotr./V.Gilys
15min.lt nuotr./V.Gilys

dalis lėšų gauta iš ES fondų. Kaip pasakojo S.Žunda, vykdant ES remiamą projektą bus sukurta ir įdiegta IT sistema, kuri leis studentams atlikti praktiką, atsižvelgiant į jų profesinius interesus, pagerės studento praktikos kokybė, studentas bus labiau suinteresuotas sėkmingu praktikos atlikimu. Inovatyvių mokymo metodų diegimas ir taikymas praktikos atlikimo metu prisidės tiek prie kokybės, tiek prie efektyvumo gerinimo. Nauji inovatyvūs metodai leis labiau orientuotis į individualius studento poreikius, skatins aktyviau dalyvauti praktikoje.

Paklaustas, kokių atsiliepimų apie studentų praktikos atlikimą iki šiol pasigirsdavo iš įmonių-asociacijos narių, V.Gilys pasakojo, jog labiausiai paplitęs įmonių požiūris į praktikantus, kad jie reikalauja papildomo dėmesio, reikia supažindinti juos su kasdiene įmonės darbo specifika, be to, per trumpą praktikos laikotarpį studentai įmonei gali duoti nedaug naudos, nes jie neturi praktinių įgūdžių.

Planuojama, kad asociacijos, aukštųjų mokyklų ir įmonių bendradarbiavimas bus plėtojamas ir pasibaigus projektui – projekto metu sukurta IT sistema ir mokymosi metodai bus taikomi pagal numatytą paskirtį ir pasibaigus projekto įgyvendinimui. Vienas iš projekto privalumų bus dar ir tas, kad įmonės užmegs glaudesnius ryšius su transporto sektoriui specialistus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis bei prisidės prie efektyvesnio studentų rengimo optimaliai atitinkančio darbo rinkos poreikius.

Remsis pažangia užsienio patirtimi

Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacija vykdo ES remiamą projektą „Studentų praktikų  modelio sukūrimas ir bandomasis įgyvendinimas Lietuvos tekstilės sektoriaus įmonėse“. Ši asociacija bendradarbiauja su Kauno technologijų universitetu, Kauno technikos kolegija bei Šiaulių kolegija. Kaip pasakojo projekto kuratorė Jurgita Katulytė, projekto metu bus sukurtas studentų praktikos organizavimo modelis, paremtas pažangia užsienio šalių patirtimi ir standartais, skirtais aukštos kvalifikacijos tekstilės srities specialistų pagrindiniams ir specialiesiems gebėjimams įgyti.

Projekto metu bus sukurtas studentų praktikos organizavimo modelis, paremtas pažangia užsienio šalių patirtimi ir standartaisAnot J.Katulytės, partnerių dalyvavimas užtikrina, kad projektas apimtų visus būtinus dalyvius, siekiant sukurti efektyviai veikiantį studentų praktikų organizavimo modelį Lietuvos tekstilės sektoriaus įmonėse, t.y. tiek tekstilės sektoriaus įmones, tiek aukštąsias mokyklas, rengiančias šioms įmonėms reikalingus specialistus. Projekto kuratorė akcentavo, kad Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija ne pirmą kartą bendradarbiauja su mokymo įstaigomis, ateityje taip pat sieks glaudaus bendradarbiavimo.

Paklausta apie tai, kokių priekaištų dažniausiai pateikia asociacijos nariai Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventams, J.Katulytė teigė, kad net Nacionalinėje studijų programoje kaip viena iš problemų nurodoma per maža studijų orientacija į rengiamo specialisto praktinius įgūdžius, lemianti nepakankamą būsimo specialisto pasirengimo atitikimą darbo rinkos poreikius, o taip pat ir nepakankamą studijų kokybę.

Kurs glaudesnį ryšį

Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) šiuo metu įgyvendina projektą „Studentų praktikos sistemos sukūrimas Lietuvos prekybos sektoriaus įmonėse, naudojant pažangią ES šalių patirtį“, jo vertė – beveik 1,3 mln. Lt.

Šio projekto tikslas – pasinaudojant pažangia ES šalių patirtimi, sukurti ir Lietuvos prekybos įmonėse pritaikyti modernią studentų praktikų organizavimo sistemą. Projekto metu, ištyrus ES šalių patirtį, bus suformuota studentų praktikų organizavimo sistema, kuri bus pritaikyta Lietuvos prekybos sektoriaus įmonėse.

Projektas įgyvendinamas su projekto partneriais: Vilniaus universitetu (VU), Vilniaus kolegija ir VU Tarptautinio verslo mokykla. Kaip pasakojo LPĮA projektų vadovė Karolina Rimkuvienė, asociacijos bendradarbiavimas su Vilniaus kolegijos Vadybos fakultetu ir Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Verslo katedra trunka pakankamai ilgai. Šios aukštojo mokslo įstaigos yra LPĮA narės.

Naujos sistemos pagrindu LPĮA įmonėse bus suorganizuota bei įgyvendinta bandomoji praktika 80-čiai aukštųjų mokslo įstaigų studentų. Numatoma, kad bandomąją praktiką atliks VU Ekonomikos fakulteto verslo vadybos ir administravimo specialybės komercijos specializacijos studentai, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto prekybos vadybos studijų programų studentai bei Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos tarptautinio verslo studentai.

„Lietuvos prekybos įmonių asociacija įgyvendina šį projektą ir tikisi, kad jis padės prekybos ektoriaus įmonėms pradėti glaudžiau bendradarbiauti su aukštojo mokslo įstaigomis“, – sakė K.Rimkuvienė. Anot jos, padedant šiam ES finansuojamam projektui, turėtų būti pasiektas glaudesnis bendradarbiavimas tarp mokslo įstaigų ir įmonių.

Tikimasi, kad ateityje šis bendradarbiavimas ir bendri projektai paskatins prekybos sektoriaus įmones aktyviau dalyvauti aukštųjų mokymo įstaigų veikloje. „Skatinti bendradarbiavimą padėtų įmonių specialistų dalyvavimas skaitant paskaitas studentams, studentų apsilankymas įmonėse prieš prasidedant praktikai, dėstytojų bendravimas su įmonių specialistais“, – sakė K.Rimkuvienė.

 

Logo ES

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius