Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiausias „Deutsche Bank“ investuotojas nerimauja dėl banko perspektyvų

Kataro karališkosios šeimos nariai, kartu valdantys apie 10 proc. „Deutsche Bank“ akcijų, nerimauja dėl galimos rizikos, kurią bankui kelia JAV reguliavimo institucijų pretenzijos, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, cituojantis informuotus šaltinius.
„Deutsche Bank“
„Deutsche Bank“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jų duomenimis, buvęs Kataro premjeras šeichas Hamadas bin Jassimas bin Jabras al-Thanis (Hamadas bin Jasimas bin Jabras al-Tanis) ir toliau palaiko „Deutsche Bank“ generalinį direktorių Johną Cryaną (Džoną Krajeną) ir banko valdybos pirmininką Paulį Achleitnerį.

Tačiau neseniai šis investuotojas iš „Deutsche Bank“ vadovybės pareikalavo garantijų, kad ji daro viską, kas įmanoma, kad sureguliuotų JAV teisingumo departamento pretenzijas ir kad kartu yra sutelkusi dėmesį į banko ilgalaikę strategiją, pažymi šaltiniai.

Rugsėjo 15 dieną „Deutsche Bank“ pareiškė, kad JAV teisingumo departamentas dėl pažeidimų, padarytų 2005–2007 metais prekiaujant hipotekos vertybiniais popieriais, iš jo reikalauja 14 mlrd. JAV dolerių baudos.

J. Cryanui labai svarbu išsaugoti gerus santykius su Kataro investuotojais, rašo „The Wall Street Journal“.

„Deutsche Bank“ vadovas ne kartą yra skelbęs, kad bankui nereikia papildomo kapitalo. Tačiau tuo atveju, jeigu padėtis toliau blogės, banko vadovybei greičiausiai neliks kitos išeities ir jai galbūt teks prašyti papildomo kapitalo iš Kataro investuotojų, pažymi ekspertai.

Vienas iš „The Wall Street Journal“ šaltinių pažymėjo, kad Kataro investuotojai ir jų patarėjai „Deutsche Bank“ rekapitalizaciją vertina kaip investicijų galimybę.

2014 metų viduryje „Deutsche Bank“ išleidus papildomą 8 mlrd. eurų vertės akcijų emisiją, Kataro karališkoji šeima įsigijo banko akcijų už 1,75 mlrd. eurų, sumokėjusi po 29,2 euro už akciją.

Vėliau karališkosios šeimos investicijų fondai įvairiomis progomis įsigijo daugiau „Deutsche Bank“ akcijų ir valdomą banko akcijų paketą padidino iki beveik 10 proc., taigi tapo didžiausiu banko akcininku.

2016 metais „Deutsche Bank“ akcijos atpigo 45 proc. ir šiuo metu jų vertė sudaro apie 12,4 mlrd. eurų.

Taigi, atpigus banko akcijoms, Kataro karališkoji šeima dėl „Deutsche Bank“ akcijų prarado apie 1 mlrd. eurų, tačiau dėl rizikos draudimo tikrieji nuostoliai, pasak „The Wall Street Journal“ šaltinių, yra mažesni.

Kataras teigė, kad jo investicija į „Deutsche Bank“ yra ilgalaikė, ir sakė, kad ateityje ketina padidinti valdomą banko akcijų paketą, tačiau artimiausioje ateityje jis tokių planų neturi, pareiškė vienas iš šaltinių.

Investuotojai norėtų palaukti, kol banko padėtis taps bent kiek aiškesnė, pridūrė šaltinis.

Jie taip pat nerimauja dėl „Deutsche Bank“ pelno mažėjimo ir talentingų darbuotojų bėgimo iš svarbiausių padalinių, įskaitant investicijų banką ir turto valdymo verslą.

Šaltinių duomenimis, Kataro investuotojai iš „Deutsche Bank“ reikalauja garantijų, kad vadovybė vertina visus variantus, įskaitant ir turto valdymo verslo pardavimą, tam atvejui, jeigu dėl milžiniškos baudos bankui tektų imtis griežtesnių priemonių, negu planuota anksčiau.

J. Cryanas anksčiau yra sakęs, kad turto valdymo veikla bankui yra gyvybiškai svarbi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius