Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Donaldas Trumpas įvedė sankcijas venesuelietiškam „bitkoinui“

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį uždraudė šalies kompanijoms ir piliečiams atlikti operacijas neseniai Venesuelos išleista virtualia valiuta.
„Petro“ kriptovaliutos logotipas
„Petro“ kriptovaliutos logotipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D.Trumpas išleido vykdomąjį įsaką, kuriuo oficialiai uždraudžiamos „visos transakcijos, susijusios“ su nauja kriptovaliuta, kuria Venesuela siekia spręsti didžiulę piniginių lėšų krizę.

Kaip žinoma, Venesuela, turinti didžiausias šalyje patvirtintas naftos atsargas, nuo vasario 20 d. iki kovo 19 d. platino 38,4 mln. naftos atsargomis užtikrintos virtualios valiutos „Petro“ žetonų. Iš viso planuojama išplatinti 100 mln. žetonų.

D.Trumpas pareiškė, kad šia virtualia valiuta „mėginama išvengti JAV sankcijų“.

Vasario 20 d. Venesuela pradėjo išankstinį kriptovaliutos „Petro“, užtikrintos naftos, dujų, aukso ir deimantų atsargomis, pardavimą. Vietos žiniasklaida skelbė, kad Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduro tikisi, kad jos kriptovaliuta sulauks investuotojų iš Kataro, Turkijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių susidomėjimo. Remiantis Venesuelos valdžios planais, „Petro“ valiutą bus galima naudoti gauti realios valiutos ir apmokėti tiekėjų paslaugas.

„Petro“ kaina iš esmės atitinka venesuelietiškos naftos barelio kainą, kuri šiuo metu yra 60 JAV dolerių. Tačiau kursas bus koreguojamas pagal pokyčius rinkoje.

Venesuela planuoja išleisti dar 44 mln. žetonų kovo 20 d.

Skirtingai nuo daugumos kriptovaliutų, „Petro“ yra realiu aktyvu – 5 mlrd. barelių naftos iš Ajakučo naftos telkinio – užtikrinta valiuta. Venesuelos valdžia tiksi, kad nuosava kriptovaliuta leis šaliai paprasčiau pritraukti finansinių lėšų iš užsienio.

Ekonominė padėtis Venesueloje jau ne vienerius metus yra itin sunki. Šalyje fiksuojami elektros energijos tiekimo trikdžiai, trūksta pirmojo būtinumo prekių, fiksuojama didžiulė infliacija. Dėl užsienio valiutų trūkumo šalyje smarkiai krito importas, įskaitant ir maisto produktų importą.

Jungtinės Valstijos taiko Venesuelai ekonomines sankcijas dėl opozicijos atstovų persekiojimo.

Pagrindinės reitingų agentūros yra apkarpiusios Venesuelos skolinimosi reitingus iki nemokumo lygio, nes šalis neįvykdė įsipareigojimų dėl kelių obligacijų emisijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius