Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Du Seimo komitetai vėl spręs dėl automobilių ir prekybos mokesčių

Seimo Ekonomikos bei Biudžeto ir finansų (BFK) komitetai pirmadienį vėl svarstys valdančiųjų siūlomus taršių automobilių ir stambios prekybos mokesčius.
Automobilių tarša
Automobilių tarša / 123RF.com nuotr.

Komitetai turi apsispręsti dėl Stambios prekybos ir Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčių įstatymų projektų. Tik po to jie galės būti svarstomi Seimo posėdžiuose šią savaitę, kad jau kitą savaitę būtų priimami kartu su 2020 metų biudžetu.

BFK, be kita ko, vėl svarstys Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektą, kurį praėjusį penktadienį pasiūlė Seimui atmesti. Komiteto nariai balsuodami iš naujo sieks sprendimą pakeisti ir projekto svarstyme padaryti pertrauką.

BFK projektus dėl stambios prekybos apyvartos ir taršių automobilių mokesčių komitetas svarstys tik tuomet, jeigu dėl jų sprendimą priims Ekonomikos komitetas.

Pagal Seimo Statutą, kol paskirti papildomi komitetai projektų neapsvarsto, jų negali imtis pagrindinis komitetas – BFK, kurio išvada Seime yra svarbiausia ir kurio dauguma narių yra valdančiųjų atstovai.

Seimo Ekonomikos komitetas jau tris kartus ketino, bet neapsvarstė taršių automobilių bei prekybos mokesčius įteisinančių įstatymų.

„Valstiečiai“ siūlo apmokestinti stambių prekybos tinklų apyvartą, jeigu ji viršys 2 mln. eurų per mėnesį (be PVM).

Seimo „valstiečiai“ jau atsisakė idėjos taršių automobilių mokestį mokėti tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną ir grįžta prie pirminės versijos – mokėti kaskart keičiantis automobilio savininkui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius