Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 7d. 11:09

Finansų ministerija pradėjo platinti taupymo lakštus už 1 proc. metines palūkanas

Pinigai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Finansų ministerija pradėjo platinti taupymo lakštus už 1 proc. palūkanas

Finansų ministerija pradėjo platinti naują vienerių metų trukmės taupymo lakštų emisiją, už kurią siūloma 1 proc. metinė palūkanų norma. Tai beveik keturis kartus daugiau nei už vienerių metų indėlius vidutiniškai siūlo pagrindiniai šalies bankai.

Tokią palūkanų normą Finansų ministerija nustatė vadovaudamasi taisyklėmis – taupymo lakštų palūkanos sudaromos pagal rinkos dėsnius, visų pirma atsižvelgus į atitinkamos trukmės visų Lietuvoje veikiančių bankų (neįskaitant užsienio filialų) indėlius. Be to, atsižvelgiama ir į aukcione platinamų Vyriausybės vertybinių popierių palūkanų normas.

Šiandien taip pat pradėta platinti naują dvejų metų trukmės taupymo lakštų emisija, už kurią siūloma 1,1 proc. metinė palūkanų norma.

Nuo 2009 m. gegužės (kai buvo atnaujintas taupymo lakštų platinimas) investuotojai įsigijo taupymo lakštų už 1,2 mlrd. litų (nominalia verte), daugiausia  2012 (už 677 mln. litų)  ir  2013 (už 509 mln. litų) metais. Iš viso jau yra išpirkta taupymo lakštų už beveik 350 mln. litų.

Taupymo lakštai yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, skirti mažmeniniams investuotojams, visų pirma gyventojams, siekiant suteikti jiems itin saugią investavimo alternatyvą bei paskatinti mažmeniniams investuotojams skirtų finansinių priemonių rinkos plėtrą.

Šiuo metu yra leidžiami vienerių, dvejų ir trejų metų trukmės taupymo lakštai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką