Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Galimybę nebepervesti 2 proc. į privačius pensijų fondus Seimas gali svarstyti antradienį

Seimas kitą antradienį gali svarstyti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma 2 proc. „Sodrai“ pervedamo gyventojų pajamų mokesčio nebepervesti į privačius pensijų fondus.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė ketvirtadienį surinko trečdalio – 47-ių Seimo narių parašus, kad Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisos būtų įtrauktos į artimiausio, tai yra antradienio, Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Pagal Seimo statutą, ne mažesnės kaip trečdalio Seimo narių grupės raštišku reikalavimu klausimas į sesijos darbų programą, savaitės ar kitos dienos darbotvarkę įrašomas privalomai. Projektą išbraukti iš darbotvarkės galėtų tik Seimas savo balsavimu.

Šis projektas iš parlamento posėdžio darbotvarkės išbrauktas ketvirtadienį, pasipiktinus daliai Seimo narių, kad jie nespėjo įsigilinti į pasiūlymą.

Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas teikia socialdemokratai Algirdas Sysas ir Edmundas Jonyla, valstietė liaudininkė Rima Baškienė, „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, konservatoriai Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Arvydas Vidžiūnas.

Į fondus nepervedant 2 proc., „Sodros“ biudžete liktų beveik 400 mln. litų.

Seimas pernai birželį neribotam laikui paliko galioti iki 2 proc. sumažintą „Sodros“ įmoką į antros pakopos pensijų fondus. Anksčiau buvo numatyta, kad toks tarifas galios iki 2010-ųjų pabaigos ir tuomet bus grįžta prie 5,5 proc. įmokos, taip pat žadėta gyventojams dėl to patiriamus nuostolius kompensuoti vėliau. Tačiau sumažintų pervedimų galiojimas buvo pratęstas ir 2011 metams.

Šių metų birželio pabaigoje Vyriausybė sutarė dėl įstatymų pataisų, kuriose numatyta, kad „Sodros“ įmoka į fondus nuo 2 proc. iki 3,5 proc. bus padidinta tik 2020 metais, tačiau numatyta galimybė gyventojai papildomai kaupti kartu su valstybe. Pradedant 2013 metais, būtų galimybė papildomai mokėti 1 proc. pačiam dalyviui, tokiu atveju valstybė primokėtų 1 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. Nuo 2016 metų yra siūlymas gyventojams papildomai skirti 2 proc. ir 2 proc. papildomai mokėtų valstybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius