-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Galvosūkis: kur dėti pasenusius vaistus?

Nebetinkamų vartoti vaistų išmesti kartu su kitomis šiukšlėmis nepatartina. Tačiau į vaistines, kurios turėtų priimti pasenusius preparatus utilizavimui, jų atnešę gyventojai neretai susiduria su problemomis.
Medikamentai.
Vaistai / BFL nuotr.

„Esu Vilniaus gyventoja, sąžiningai rūšiuojanti šiukšles ir suvokianti, kad seni, nebevartojami vaistai neturėtų keliauti į bendrą atliekų dėžę. Surinkau senų vaistų ryšulėlį ir nuėjau į vaistinę, tačiau vaistininkės juos priimti atsisakė – esą utilizavimui vaistų nepriima. Susilaikiau nuo komentarų ir palikau ryšulėlį vaistininkių sąžinei. Gaila, kad Lietuvoje nėra vaistų utilizavimo politikos ir farmacininkai vengia atgal priimti pasenusius vaistus“, – laiške redakcijai rašė „15min“ skaitytoja Nastia.

Vaistinės priimti privalo

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Farmacijos departamento Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėjos Miglės Domeikienės, pagal galiojančią tvarką, visos vaistinės privalo priimti iš gyventojų naikintinus vaistinius preparatus.

„Visus vaistus, išskyrus narkotinius ir psichotropinius, nepriklausomai nuo to, kurioje vaistinėje jie yra įsigyti, turėtų priimti bet kuri Lietuvoje esanti vaistinė“, – aiškino SAM specialistė. Narkotinius ar psichotropinius vaistinius preparatus gali surinkti tik vaistinės, turinčios licenciją užsiimti jų prekyba.

Pasak M.Domeikienės, jeigu vaistinė atsisako priimti vaistines atliekas, žmogus turi teisę rašyti skundą Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT). Tačiau VVKT atstovė spaudai Ramunė Visockytė sakė, kad tarnyba tokių skundų sulaukia retai: „Pernai yra buvęs vienas skundas, o šiemet dar nepasitaikė“.

Gyventojai atneša retai

„15min“ kalbintų vaistinių atstovai tikino, kad gyventojai utilizuoti pasenusius vaistus prašo retai. „Paprastai tai būna vos keletas vaistų per mėnesį“, – sakė „Šeimos vaistinės“ rinkodaros vadovė Ramunė Balnionytė.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadybininkė Laura Murinienė svarstė, kad namų vaistinėlę gyventojai peržiūri ne kasdien. „Tiesa, apie vaistų utilizavimą nėra daug šnekama – visuomenei trūksta informacijos“, – sakė L.Murinienė.

Tiek į „Eurovaistines“, tiek į „Šeimos vaistinę“ atneštus pasenusius vaistus surenka ir utilizuoja bendrovė „Tekasta“. Pasak SAM atstovės M.Domeikienės, išlaidų už jų tvarkymą valstybė nekompensuoja – vaistinės už šią paslaugą moka pačios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius