Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 24d. 09:01

Valdžia vis žada, bet niekaip nesikreipia Į Europos Komisiją dėl „bambalių“ draudimo

Koncerto „Laisvė rokenrolui“ akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Koncerto „Laisvė rokenrolui“ akimirka

Į Europos Komisiją (EK) ir Pasaulinę prekybos organizaciją dėl draudimo alų pilstyti į 0,5 litro talpos plastikinius butelius Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada kreiptis artimiausiu metu, 15min informavo sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė. Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad į Europos Komisiją šiuo klausimu jau yra kreiptasi.

„Mes turim gauti Europos Sąjungos (ES) leidimą, jeigu mes norim uždrausti vieną ar kitą pakuotę. Mes tokio leidimo neturim. Mes tos priemonės imtis negalim“, – portalui Delfi.lt sakė politikas, kalbėdamas apie valdančiųjų siekį uždrausti „bambalius“.

R.Karbauskis: atsakymo tikriausiai nėra

Paklaustas, ar Europos Komisijos leidimo šiuo klausimu buvo prašoma, R.Karbauskis atsakė „taip, taip“, o paprašytas patikslinti, koks tas atsakymas, išdėstė: „Dabar negaliu atsakyti, čia Vyriausybė gali atsakyti. Jo (atsakymo – 15min) tikriausiai nėra, aš taip suprantu. Nes įstatymo projektas, jeigu mes gautumėm Europos Sąjungos leidimą, ateitų į Seimą.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

R.Karbauskis tikino, kad valdantieji yra suinteresuoti spręsti „bambalių“ klausimą.

„Mes turim interesą, kad alkoholis nebūtų tokiomis talpomis gaminamas arba taruojamas. Iš tikrųjų tara labai didelė, ir ji santykinai pigi, ji daro tam tikrą alkoholį prieinamą tiems žmonėms, kurie turi labai didelių problemų su alkoholio vartojimu“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

15min pasitikslino SAM, ar buvo kreiptasi į EK dėl alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančių alkoholinių gėrimų išpilstymo į 0,5 litro tarą.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja L.Bušinskaitė-Šriubėnė informavo, kad ministerija „reikiamus teisės aktų projektus notifikavimui EK ir Pasaulinei prekybos organizacijai numato teikti artimiausiu metu, kai tik bus surinkti reikiami statistiniai ir kiti įvedamo reglamentavimo proporcingumą, tikslingumą bei naudą pagrindžiantys duomenys“.

SAM dar ruošia dokumentus

„Šiuo metu renkama ši informacija ir ruošiami reikiami dokumentai“, – pridūrė ji.

Notifikavimui, anot L.Bušinskaitės-Šriubėnės, ketinama teikti Seimo Sveikatos reikalų komiteto parengtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Jomis nuo 2020-ųjų liepos 1 dienos siūloma drausti prekiauti į didesnės nei 0,2 l talpos plastikinę pakuotę išpilstytais gėrimais, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei 6 proc., taip pat drausti prekiauti gėrimais, gamyklų supilstytais į stiklines, taures ir kitą tarą, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei 22 proc.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Lina Bušinskaitė-Šriubėnė

Seimas dar 2011 metais uždraudė nuo 2013-ųjų pilstyti stiprų alų į 2 l talpos plastikinę tarą. Lietuvai dėl to grėsė baudos, o iš Briuselio atskriejo perspėjimas, kad tai prieštarauja laisvam prekių judėjimui. Nepaisant to, šis sprendimas įsigaliojo.

Paskutinį kartą Seimo nariai, Vyriausybės ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai diskutavo 2018-ųjų kovo 28-ąją. Apie tai daugiau – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką