Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
06 23

Ilgametė gintaro prekeivė Palangoje pamokė, kaip atskirti tikrą nuo plastmasės: išduoda ne vien kaina

Nuo gegužės iki spalio gintarais Palangoje prekiaujanti Zuzana tikina, kad kol kas pirkėjų gausiau tik savaitgaliais, tačiau viskas pasikeis vaikams baigus mokslus. Tada liepą ir rugpjūtį visi šeimomis suplūs į kurortą ir prekyba vyks intensyviau. Na, o kol dar yra galimybių pro klientus praeiti ir su Zuzana pasikalbėti, paklausinėjome jos, kaip atskirti tikrą gintarą nuo į jį panašios plastmasės, kokios yra gintarinių dirbinių kainos, ką moteris pasiūlo tiems, kuriems kainos per didelės.
Gintarų pardavėja Palangoje
Gintarų Palangoje pardavėja Zuzana / Patricija Adamovič / BNS

Daug būdų, kaip atskirti

„Tikrą gintariuką galima atpažinti iš vaizdo. Jie niekada nebūna visiškai vienodos spalvos, nebūna ir vienodos formos, nebent yra lydyti. Kai kuriuose gintariukuose yra ir oro burbuliukų, galima prieš šviesą žiūrint tai pamatyti. Kai kuriuose yra ir kerpyčių, tie tada būna tamsesni. Tie su kerpytėmis – iš retesnių, jie ir kaip žaliava brangesni.

O plastmasės gabaliukai visi vienodi, lygūs, nėra margi“, – pradėjo pasakoti ir rodyti vieną po kito gintarus Zuzana, paklausta, kaip atskirti, ar tai tikrai gintaras.

Gintaro gabalėlį galite ir šiek tiek patrinti, jam sušilus turėtumėte užuosti sakų kvapą. Kai kurie pardavėjai leidžia gintarą ir šiek tiek padeginti.

„Gintarą nuo plastmasės galima atskirti ir įmetant jį į pasūdytą vandenį. Gintaras yra šiek tiek pakeliamas nuo dugno, o jei jis baltas ir korėtas, turi daugiau oro burbuliukų, tai net į paviršių gali būti iškeliamas. Plastmasė lieka gulėti dugne“, – dar vieną patarimą davė ji.

Patricija Adamovič / BNS/Prekyba gintarais Palangoje
Patricija Adamovič / BNS/Prekyba gintarais Palangoje

Žinoma, žaliavą gali išduoti ir kaina. Gintaro dirbiniai bus gerokai brangesni. Ji kaip pavyzdį paminėjo dažnai pardavinėjamus neva didelius skaidrius gintaro gabalus su vabaliukais viduje. Tokie Gintaro muziejaus parduotuvėje įkainoti virš 100 eurų, o gatvėse ant prekystalių jie – po 6–7 eurus. Tad kaina akivaizdžiai išduoda, kas yra perkama.

Ir nors Zuzana prekiauja gintarais, kartais vis tiek sulaukia praeivių replikų, kad tai – plastmasė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?