Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 05:53 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 20d. 10:53

Po 15min straipsnio J.Narkevičius atsisako buto Seimo viešbutyje, kur nakvoja jo dukra

Karolina Narkevič ir Jaroslav Narkevič
Kultūros ministerijos ir 15min nuotr. / Karolina Narkevič ir Jaroslavas Narkevičius
Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui etikos sargams gali tekti aiškintis ne tik dėl egzotinių kelionių, vakarienių ir Lietuvos pašto reikalų, bet ir dėl buto vadinamajame Seimo viešbutyje, kuris jam yra skirtas kaip Seimo nariui, neturinčiam gyvenamosios vietos sostinėje. Kiti parlamentarai jo bute pastebi ne ministrą, o tik jo dukterį Karoliną Narkevič, kuri šiuo metu yra kultūros ministro patarėja.

Seimo viešbučio gyventojai ėmė klausinėti vieni kitų, kas ta šviesiaplaukė jauna moteris, kartais išeinanti iš vieno buto. Butai yra išdalyti Seimo nariams, tačiau viename jų, pasirodo, lankosi ne parlamentarė.

Pastebėjo paslaptingą šviesiaplaukę

„Pastaruosius kelerius metus ją susitikdavau, bet nežinojau, kas ji. Tik neseniai išsiaiškinau, kad ji yra Karolina Narkevič – ministro Jaroslavo Narkevičiaus duktė“, – 15min pasakojo parlamentaras Bronius Matelis.

K.Narkevič šiuo metu yra kultūros ministro patarėja.

Kultūros ministerijos nuotr./Karolina Narkevič
Kultūros ministerijos nuotr./Karolina Narkevič

Kaip ministro dukra atsidūrė Seimo viešbutyje? J.Narkevičiui butas vadinamajame Seimo viešbutyje buvo skirtas kaip Seimo nariui dar prieš trejus metus. Tą 15min patvirtino Seimo kanceliarija.

„Seimo kanceliarija privalo aprūpinti būstu tuos Seimo narius, kuriems tokia teisė suteikta Seimo statutu. Suteiktame būste su juo gali gyventi ir Seimo nario šeimos nariai, tačiau kaip Seimo nariai naudojasi jiems skirtais būstais, kanceliarija nekontroliuoja“, – 15min informavo Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Ministro duktė: nakvoju tik retkarčiais

Pats J.Narkevičius gyvena Trakuose ir iš darbo paprastai važiuoja automobiliu namo, tačiau butas jam Gedimino prospekte esančiame viešbutyje suteiktas pačiam prašant.

Beje, J.Narkevičiaus bute turi teisę gyventi jo dukra, jei jis pats jame gyvena. Tai numato ir Seimo statusas. Parlamentarai už nuomą nemoka.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Planuojama pakeisti Seimo viešbučio langus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Planuojama pakeisti Seimo viešbučio langus

Kultūros ministro patarėja dirbanti K.Narkevič 15min prisipažino „kartais pernakvojanti Seimo viešbutyje“, tačiau nuolat ji esą ten negyvena.

„Tikrai ten negyvenu. Kartais nueinu kokių daiktų paimti, kartais ir pernakvoju, bet tikrai ten negyvenu. Netiesa, kad Seimo viešbutyje gyvenu trejus metus“, – sakė ji.

Kultūros ministro patarėja tikino turinti kur gyventi, o į Seimo viešbutyje esantį butą užsukanti tik retkarčiais.

K.Narkevič teigė, kad kartais tame bute nakvoja ir jos tėvas, bet viešbutyje gyvenantys Seimo nariai sako nematę ministro.

„Per trejus metus aš nė karto čia jo nemačiau, nes visi vieni kitus matome, pažįstame. Kas automobilius už lango stato, kas eina parūkyti – visi mato vienas kitą. O J.Narkevičiaus neteko matyti. Kaip aš nustebau, kai sužinojau, kad jo butas yra virš mano“, – pasakojo B.Matelis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Bronius Matelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Bronius Matelis

Parlamentaras stebėjosi, kaip netoli Vilniaus gyvenančiam J.Narkevičiui pavyko taip lengvai gauti butą. „Jų labai trūksta ir gauna ne visi norintys. Yra trūkumas, o štai jis gavo, bet negyvena“, – pastebėjo B.Matelis.

J.Narkevičius turėtų mokėti tik komunalinius mokesčius už butą Seimo viešbutyje. „Taip išeina, kad ministras pasirūpino, kad dukra turėtų nemokamą butą Vilniaus centre, kai tų butų ir Seimo nariams trūksta“, – stebėjosi parlamentaras.

Pasirodžius 15min publikacijai Seimo kanceliarija informavo, kad J.Narkevičius pateikė prašymą atsisakyti buto Seimo viešbutyje. Ministras 15min teigė, kad to buto "reikėjo jau seniai atsisakyti", bet esą dėl užimtumo to nespėjo padaryti.

"Tai yra senas, nereikalingas reikalas. Nors galėjau tuo butu naudotis ir toliau, įstatymiškai jokių nusižengimų nėra, yra pasirašyta nuomos sutartis, pinigai yra mokami", - kalbėjo ministras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką