Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JT sankcijos smukdo Kinijos ir Šiaurės Korėjos tarpusavio prekybą

Griežtoms Jungtinių Tautų (JT) sankcijoms slegiant Šiaurės Korėjos ekonomiką, branduoliniais ginklais apsiginklavusios valstybės ir Kinijos tarpusavio prekybos apyvarta 2018 metais smarkiai krito, parodė pirmadienį paskelbti duomenys.
Kim Jong Unas ir Xi Jinpingas
Kim Jong Unas ir Xi Jinpingas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pekinas yra pagrindinis izoliuotos valstybės sąjungininkas ir svarbiausias jos prekybos partneris bei paramos šaltinis, tačiau 2017 metais Kinija pritarė JT priemonėms, kuriomis siekiama nubausti Pchenjaną už jo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programas.

Dėl sankcijų prekybai vertingiausiomis Šiaurės Korėjos prekėmis dvišalės prekybos apyvarta pernai, palyginti su 2017-aisiais, krito 52,4 procento.

Kinijos importas iš Šiaurės Korėjos 2018 metais, palyginti su metais anksčiau, sumažėjo 88 proc. iki 1,42 mlrd. juanių (210 mln. JAV dolerių), o eksportas – 33,3 proc. iki 14,7 mlrd. juanių (2,18 mlrd. JAV dolerių), pareiškė Kinijos muitinės administracijos atstovas spaudai Li Kuiwenas.

„Kalbant apie Kinijos ir Šiaurės Korėjos tarpusavio prekybą, mes griežtai įgyvendiname [JT] Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – kalbėjo Li Kuiwenas.

Prekybos sankcijomis, pagal kurias iš Šiaurės Korėjos draudžiama pirkti pagrindines šalies eksporto prekes – anglis ir kitus mineralinius išteklius, žuvininkystės ir tekstilės produktus, siekiama neleisti Šiaurės Korėjai apsirūpinti tvirta valiuta.

Sankcijos sudavė skaudų smūgį šalies ekonomikai, kuri 2017 metais smuko 3,5 proc. – labiausiai per du dešimtmečius, pernai pranešė Pietų Korėjos centrinis bankas.

Jo duomenimis, Šiaurės Korėjos kasybos pramonė po 8,4 proc. prieaugio 2016 metais jau kitais metais patyrė 11 proc. nuosmukį.

Apdirbamosios pramonės gamyba, 2016 metais padidėjusi 4,8 proc., kitais metais taip pat sumažėjo – 6,9 proc., o žemės ūkio ir žuvininkystės sektoriai, kurie 2016 metais taip pat augo, 2017-aisiais smuko 1,3 procento.

Ir Kinija, ir Rusija yra pareiškusios, kad JT turėtų apsvarstyti galimybę sušvelninti Pchenjanui taikomas sankcijas, tačiau Vašingtonas reikalauja, kad Šiaurės Korėja prieš tai atsisakytų savo branduolinio arsenalo.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas praėjusią savaitę ketvirtą kartą apsilankė Kinijoje, kurios prezidentas Xi Jinpingas pasiūlė paremti jį įstrigusiose derybose su Jungtinėmis Valstijomis dėl denuklearizacijos ir kartu pareiškė, kad Šiaurės Korėjos ir JAV susitikimas turėtų įvykti „pusiaukelėje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius