Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 2d. 09:48

Jungtinėje Karalystėje auga migrantų ne iš ES skaičius, o lietuvių mažėja

„Brexit“
123rf.com nuotr. / Lietuva, Europos Sąjunga
Jungtinėje Karalystėje auga imigrantų, atvyksiančių ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių, skaičius. Tuo metu atkeliaujančių iš ES šalių, įskaitant ir Lietuvą, mažėja, skelbia BBC.

Šiemet į Jungtinę Karalystę atvyko daugiau žmonių iš ne ES šalių nei jų išvyko iš Jungtinės Karalytės, skelbia Jungtinės Karalystės nacionalinės statistikos biuras.

„Brexit“ įtaka?

Surinkti duomenys atskleidžia, kad pernai į Jungtinę Karalystę atvyko 261 tūkst. daugiau ne ES piliečių nei jų išvyko. Toks migracijos indekso rodiklio pokytis yra didžiausias nuo 2004 m.

Priešingai yra su ES šalių piliečiais. Jų į Jungtinę Karalystę atvyksta mažiau nei išvyksta. Paskutinį kartą panaši situacija buvo 2009 m.

Jungtinės Karalystės nacionalinės statistikos biuro tarptautinės migracijos centro direktorė Jay Lindop teigė, kad „sprendimas migruoti yra kompleksiškas, žmogaus pasirinkimas imigruoti ar emigruoti iš Jungtinės Karalystės visada bus paveiktas kelių aspektų, įskainant darbą, studijas, šeimą“.

Jos teigimu, 2016 m. viduryje įvykęs „Brexit“ referendumas turėjo įtakos tokiems rodikliams.

Mažėja imigrantų iš ES

Jungtinės Karalystės nacionalinės statistikos biuro duomenys rodo, kad vis daugiau piliečių iš ES palieką Jungtinę Karalystę. Ne išimtis ir piliečiai iš ES8 šalių (Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos).

Nuo 2015 m. matomas imigrantų iš ES8 šalių Jungtinėje Karalystėje nuosmukis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką