TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimų pervadinimas atsieitų milijonus

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Viensėdžius kaimais pervadinti užsimojusi Vyriausybė šioms reikmėms turės krapštyti milijonus litų.

Teoriškai viensėdžių Lietuvoje nebėra jau dešimt metų - toks darinys nenumatytas dabar galiojančiame Administracinių vienetų ir jų ribų įstatyme. Tačiau iš tikrųjų viensėdžių Lietuvoje yra apie 1500 ir tikėtina, kad jie dar ilgai gyvuos. Nors dabartinė Vyriausybė užsimojo viensėdžius pervadinti, aiškėja, kad šis užmojis - per brangus ekonominę krizę išgyvenančiai Lietuvai.

Vyriausybės atstovas Panevėžio apskrityje Leonas Alesionka LŽ teigė vienas pirmųjų ėmęsis vykdyti premjero Andriaus Kubiliaus, teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus ir Registrų centro nuo šių metų pradžios siunčiamus raginimus keisti netikslius administracinių vienetų pavadinimus. Tarp keistinų pavadinimų įvardyti ir viensėdžiai. Anot enciklopedijos - tai kaimo gyvenvietės, kurias dažniausiai sudaro viena sodyba. Nuo vienkiemių viensėdžiai skiriasi tuo, kad turi pavadinimą ir savarankiškos gyvenvietės statusą. „Lietuvos gyvenamosios vietovės skirstomos į miesto ir kaimo. Miesto gyvenamosioms vietovėms priskiriami visi miestai, o kaimo - kaimai bei miesteliai. Tad tokie vietovės tipai kaip viensėdžiai neatitinka Administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo. Todėl jie turėtų būti vadinami kaimais“, - aiškino L.Alesionka.

Gavęs Vyriausybės raginimą keisti viensėdžių pavadinimus, L.Alesionka persiuntė jį visoms Panevėžio apskrities savivaldybėms. „Netrukus gavau Pasvalio rajono savivaldybės raštą, kuriame aiškinama, kad tvirtinant gyvenamųjų vietovių ribas, keičiant ar suteikiant joms naują pavadinimą, būtina užsakyti projektus. Pasvaliečiai detaliai pagrindė, kad vieną viensėdį pervadinti kaimu kainuotų daugiau nei 15 410 litų. Vien Pasvalio rajone yra 29 vietovės, kurios vis dar vadinamos viensėdžiais. Jų pakeitimas, Pasvalio rajono savivaldybės skaičiavimais, kainuotų per 450 tūkst. litų“, - LŽ pabrėžė Vyriausybės atstovas Panevėžio apskrityje.

„Jei šioms reikmėms vien Pasvalio rajone reikėtų kone pusės milijono litų, įsivaizduokite, kiek pinigų prireiks visoms šalies savivaldybėms!“ - skaičiavo L.Alesionka. Jis sakė, kad artimiausiu metu kvies visų Panevėžio apskrities savivaldybių administracijų vadovus ir tikslins lėšas, kurių reikėtų Vyriausybės inicijuojamiems administraciniams pakeitimams įvykdyti.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką