Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 02 09 /08:58

Kilus naujai kintamumo bangai, atsinaujino pasaulio akcijų rinkų griūtis

Kilus naujai kintamumo bangai, kuri siejama su lūkesčiais dėl infliacijos ir palūkanų normų pasaulyje kilimo, Azijos akcijų rinkos, sekdamos JAV biržų pėdomis, penktadienį sparčiai smunka.
Akcijų birža „Nasdaq“
Akcijų birža „Nasdaq“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JAV indeksas „Dow Jones Industrial Average“ ketvirtadienį krito 4,2 proc., „Nasdaq Composite“ – 3,9 proc., o S&P500 – 3,8 procento. Palyginti su sausio mėnesį pasiektais aukščiausiais lygiais, JAV akcijų rinka krito jau 10 proc., įžengusi į korekcijos etapą.

Japonijos „Nikkei 225“ nuo sesijos pradžios krito 2,9 proc., Honkongo „Hang Seng“ – 3,7 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ – 4,9 proc., Pietų Korėjos „Kospi“ – 1,7 proc., o Australijos S&P/ASX 200 – 0,9 procento.

Pagrindinis Japonijos akcijų indeksas per šią savaitę prarado maždaug 9 proc. savo vertės ir nuosmukis yra didžiausias nuo 2016 metų vasario mėnesio. Honkongo rinka sugrįžo į metų pradžioje buvusį lygį, o Kinijos „Shanghai Composite“ nusileido į žemiausią per aštuonis mėnesius lygį, nors vos prieš dvi savaites buvo pakilęs į dvejų metų aukštumas.

„Atsižvelgdamos į infliacijos kilimo ženklus ir spartesnio palūkanų normų didinimo perspektyvas, rinkos bando susiorientuoti“, – pareiškė „OM Financial“ privačių klientų patarėjas Stuartas Ive.

Ekspertų nuomonės dėl nuosmukio akcijų rinkose pobūdžio skiriasi: vieni mano, kad tai yra pavėluota korekcija po pernelyg spartaus augimo, o kiti – kad tai yra nuoseklaus smukimo pradžia.

„Deutsche Bank“ analitikai mano, kad „neramumai rinkose“ šiemet tęsis, nes, laukiant palūkanų normų ir vyriausybių obligacijų pajamingumo augimo, rinkos nuosmukiai ir didelis kintamumas tampa nauja taisykle.

Tačiau „kintamumo didėjimas neturėtų pakirsti ekonomikos augimo ir gerokai susilpninti rizikingo turto“, sako „Deutsche Bank“ vyriausiasis ekonomistas Davidas Folkertsas-Landau.

Japonijos rinkoje penktadienį sparčiausiai pinga automobilių ir elektronikos gamintojų akcijos.

Pavyzdžiui, „Sony“ kapitalizacija sumažėjo 3,4 proc., „Fanuc“ – 4,8 proc., „Toyota“ – 1,7 proc., o „Honda“ – 2,4 procento.

„Nissan“ akcijų kursas krito 3,7 procento. Automobilių gamintoja ketvirtadienį pranešė, kad jos veiklos pelnas per devynis finansinių metų mėnesius sumažėjo 28 proc. ir tai, be kita ko, lėmė vienkartinės išlaidos, susijusios su automobilių patikros skandalu.

Šeštą prekybos sesiją iš eilės smunkant naftos kainoms, pinga naftos įmonių akcijos.

Pavyzdžiui, Japonijos „Inpex“ akcijų kursas krito 6,2 proc., o „PetroChina“ – 4,5 procento.

Penktadienį paskelbti Kinijos statistiniai duomenys parodė, kad infliacija šalyje kiek sumažėjo.

Metinė infliacija, gruodį siekusi 1,8 proc., sausį, kaip ir prognozuota, smuko iki 1,5 procento.

Gamintojų kainų metinis augimas pirmąjį šių metų mėnesį taip pat sulėtėjo – nuo 4,9 proc. 2017 metų gruodį iki 4,3 proc. ir prieaugis buvo mažiausias per 14 mėnesių. Tačiau didmeninės kainos kyla jau 17 mėnesių iš eilės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius