Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaidos paraiškose gali atimti dalį paramos

Žemė
BFL nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimui, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) atliko pareiškėjų paraiškų duomenų sutikrinimą ir nustatė dažniausiai pasitaikiančias klaidas ir neatitikimus. Gana dažnai nustatomas neatitikimas – kuomet nesutampa paraiškoje deklaruotas ir blokų registre nurodytas lauko nepalankumas.

Minėtų atvejų užregistruota daugiau kaip tūkstantis, tačiau NMA specialistai nuramina – pareiškėjui suklydus ir neteisingai nurodžius valdos ar jos dalies buvimo mažiau palankioje ūkininkauti vietovėje  arba „Natura 2000“ teritorijoje faktą, paraiškoje jokių taisymų atlikti nereikia, o išmoka yra apskaičiuojama pagal nustatytą faktą ir sankcijos nėra taikomos. Kitaip negu neištaisius kitų klaidų.

Neištaisius klaidų – mažesnė parama

Viena iš dažniausių paraiškose randamų klaidų – kai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ deklaruotas plotas viršija leistiną ribą. Tuo atveju pareiškėjas turi patikslinti šioje veikloje dalyvaujančių laukų plotus ir nurodyti jų vietą. Laukas turi būti patikslinamas iki tokio ploto, kad ražienos neviršytų leistinos ribos.

Susirūpinti derėtų ir tiems, kurių paraiškoje nustatytas neatitikimas, kai kito pareiškėjo paraiškoje deklaruotas analogiškas laukas arba vieno pareiškėjo įbraižyta lauko riba persidengia su kito pareiškėjo įbraižyta lauko riba. Tuomet pareiškėjų deklaruotas ar nustatytas plotas kontroliniame žemės sklype viršija paramai skirti tinkamą plotą. Tokiu atveju reikia NMA pristatyti neteisingai deklaruoto ploto dirbimą (žemės ūkio veiklą) bei žemės valdymo teisę (nuosavybės, nuomos ar kitais pagrindais) įrodančius dokumentus (žemės ūkio veikla įrodoma pagal seniūnijos išduotą pažymą, turimus gyvulių ženklinimo, žemės ūkio produkcijos realizavimo, bei kitus dokumentus, patvirtinančius minėtos veiklos faktą). Vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, nepateikus minėtų dokumentų už neteisingai deklaruotą plotą, yra sumažinama pareiškėjams mokėtina paramos suma.

Neteisingai nurodytas telefono numeris

Nuo šių metų įdiegta naujovė siųsti trumpąsias SMS žinutes apie paraiškoje rastas klaidas ar neatitikimus tiems pareiškėjams, kurie bendroje paramos paraiškoje nurodė mobilaus telefono numerį bei pasirinko būtent šį informavimo būdą, t.y., gauti informaciją trumpąja žinute mobiliuoju telefonu, nepriklausomai nuo to, pagal kokią su plotu susijusią priemonę teikė paraišką. Apie nustatytus netikslumus informuoti pareiškėjai SMS žinutėje buvo kviečiami jungtis prie NMA informacinio portalo, kur pateikiama detali informacija apie paraiškoje nustatytas klaidas ar neatitikimus, bei ištaisyti netikslumus. Tačiau NMA darbuotojai apgailestauja, kad dėl paraiškoje neteisingai nurodyto telefono numerio, informacija kai kurių  paramos gavėjų nepasiekė. Panaši situacija ir su nurodytais elektroninio pašto adresais.

Specialistė ne tik ragina pareiškėjus paraiškoje atidžiau užrašyti savo kontaktinius duomenis, bet ir nuramina: paraiškos pirmojo lapo duomenų keitimas neturi jokios įtakos išmokų dydžiui. Jei pareiškėjas nori pakeisti paraiškos pirmajame lape nurodytus duomenis, jis tai gali padaryti bet kada nuo paraiškos pateikimo iki lėšų pervedimo pareiškėjui dienos.

Informaciją apie neteisingai deklaruotus laukus kontroliniuose žemės sklypuose, paraiškos duomenų neatitikimus (kai nesutampa bendrieji duomenys ir pan.), neteisingai nurodžius banko sąskaitos duomenis ar kitus deklaravimo klaidų atvejus pareiškėjai gali rasti NMA informaciniame portale interneto adresu http://portal.nma.lt

logoptipasukio

 

 

 

 

 

 

logotipasukio1

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką