Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokius butus sunkmečiu lietuviai perka labiausiai?

Atėjus sunkmečiui ir sulėtėjus nekilnojamojo turto rinkai daugumai atrodo, kad smarkiai pasikeitė rinkos dalyvių norai ir poreikiai.
Butas
Butas / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

„Uus Maa Lithuania“ direktorius Andrius Kapitančuka atskleidžia tendencijas, rodančias, kokius butus dabar dažniausiai renkasi pirkėjai. Sandorių skaičius per pirmuosius 3 šių metų ketvirčius Vilniuje krito apie 60 proc,  palyginti su 2008 metų pirmaisiais 3 ketvirčiais, tačiau ar drastiškai pasikeitė pirkėjų poreikiai?

Remiantis Registrų centro duomenimis, žmonės renkasi didesnius butus, vidutinis parduoto buto plotas yra 79,11 kv.m (palyginkime: 2008 m. I–III ketvirčiai – 71,09 kv.m). Parduotų 1 ir 2 kambarių butų skaičius procentaliai sumažėjo nuo 13,89 proc. iki 8,66 proc. (1 kambario) ir nuo 44,95 proc. iki 39,91 proc. (2 kambarių), nuo bendro sandorių skaičiaus, tačiau padidėjo 3 ir 4 kambarių parduotų butų kiekis: nuo 29,76 proc. iki 31,19 proc. (3 kambarių) ir nuo 7,34 proc. iki 10,73 proc. (4 kambarių) nuo bendro sandorių skaičiaus. Taip pat dvigubai išaugo parduotų 5 kambarių butų skaičius.

„Uus Maa Lithuania“ direktoriaus nuomone, galima daryti išvadą, kad sumenkus nekilnojamojo turto kainoms žmonėms atsirado galimybė pasigerinti gyvenimo kokybę ir įsigyti pigesnį, bet erdvesnį namą. Be to, esą dabar palankus metas tiems, kurie ieško buto, kad patenkintų savo ir šeimos poreikius įsigyti būstą palankiomis sąlygomis: vertinant ilgalaikę perspektyvą ir nekilnojamojo turto rinkos cikliškumą galima prielaida, kad ši investicija pasiteisins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius