Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 9d. 11:13

Liepą – rekordinė imigracija, o gyventojų skaičius didėjo 4 mėnesį iš eilės

Emigracija
Svajūno Stroino / 15min nuotr. / Emigraciją šiemet pakeitė imigracija

Liepos mėnesį Lietuvoje fiksuota bent dvidešimtmetį nematyta mėnesio imigracija – į šalį metams ar ilgiau apsistoti atvažiavo 5211 asmenų, suskaičiavo Statistikos departamentas. Per mėnesį iš Lietuvos emigravo 3507 asmenys. Statistika rodo, kad ketvirtą mėnesį iš eilės didėja šalies gyventojų skaičius, tiesa, Lietuvos piliečių liko mažiau.

Iš viso šiemet per 7 mėnesius iš Lietuvos emigravo 22,3 tūkstančio gyventojų, o juos pakeitė 28,4 tūkstančio imigrantų. 61 procentas imigrantų, arba 17,2 tūkst., buvo sugrįžtantys Lietuvos piliečiai.

Skirtumas tarp imigracijos ir emigracijos liepa jau šeštą mėnesį buvo teigiamas ir rekordinis. Vienintelis mėnuo šiemet, kai emigravo daugiau žmonių nei imigravo, buvo sausis.

Tačiau pati emigracija nemažėja. Šiemet sausį – liepą iš Lietuvos emigravusių gyventojų buvo 20,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu (emigracija augo 3 780 asmenimis). Tiesiog imigracija augo dar sparčiau – šiemet per septynis mėnesius atvyko 1,6 karto daugiau imigrantų nei pernai tuo pačiu metu (10 679 asmenimis daugiau).

Teigiami migracijos rodikliai atsveria natūralias gyventojų skaičiaus mažėjimo priežastis. Gyventojų skaičius Lietuvoje augo ketvirtą mėnesį ir šiuo metu siekia 2 milijonus 793 tūkstančius ir 397. Tai 3075 asmenimis daugiau nei balandį pasiektos žemumos.

Lietuvos piliečių emigracija šiemet toliau viršija imigraciją. Jei sausį-liepą emigravo 19,1 tūkst. piliečių, imigravo – 17,2 tūkst. piliečių. Lietuvių grynoji emigracija sudarė 1863 asmenis.

Statistikos departamentas pabrėžia, kad tai tik išankstiniai duomenys, kurie vėliau bus tikslinami.

Imigrantu asmuo laikomas tuomet, kai atvykęs į valstybę ketina apsigyventi naujoje gyvenamojoje vietoje nuolat arba ne trumpiau kaip 12 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką