Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 23d. 14:47

Lietuva „Nord Pool Spot“ narė – jau mėnesį, tačiau elektros biržos privalumais dar nesinaudoja

NordPoolSpot biuras Osle
NordPoolSpot biuras Osle
Šiaurės šalių elektros biržos „Nord Pool Spot“ prekybos zona Lietuvoje veikia jau mėnesį. Tačiau kol kas Lietuva jos privalumais naudotis negalės, kol Latvija neprisijungs prie biržos ir nebus baigta tiesti elektros jungtis su Švedija.

Vidutinė didmeninė elektros kaina, susiformavusi biržoje per pastarąjį mėnesį, siekė 16 ct/kWh – tiek pat, kiek ir praėjusių metų birželį–liepą. Biržoje aktyviai veikė daugiau kaip 20 dalyvių, o vidutinė dienos prekybos apimtis siekė apie 20 000 megavatvalandžių (MWh) elektros energijos. Mėnesio prekybos apimtis sudarė 0,63 teravatvalandžių (TWh),kai praėjusiais metais tuo pačiu metu apimtis siekė 0,7 TWh elektros energijos.

Pastarąjį mėnesį „Nord Pool Spot“ prekybos zonose Skandinavijoje, Estijoje ir Lietuvoje formavosi skirtinga elektros kaina. Skandinavijoje elektros kaina buvo itin žema – tam įtakos turėjo didelė pasiūla ir mažesnis suvartojimas elektros rinkoje: daugiau nei įprasta elektros pagaminta iš ypač gausių vandens rezervų hidroelektrinėse, o vartojimui didžiausią įtaką darė sumažėjęs pramonės įmonių poreikis. Elektros kainų skirtumas tarp Skandinavijos ir Estijos prekybos zonų formuojasi dėl nedidelio (350MW) elektros jungties „Estlink“ tarp Suomijos ir Estijos pralaidumo.Kainų skirtumą tarp Estijos ir Lietuvos kainų zonų lemia ribotas pralaidumas tarp Estijos ir Latvijos elektros sistemų– dėl šios priežasties į Lietuvą patenka nedaug pigesnės elektros iš Estijos ir ji nedaro reikšmingos įtakos kainai Lietuvoje.

Kol kas Lietuva yra izoliuota biržos „Nord Pool Spot“ prekybos zona. Latvijai tapus „Nord Pool Spot“ prekybos zona 2013 metais, o 2015 metais pastačius elektros jungtį „NordBalt“ (Lietuva–Švedija), Lietuva galės naudotis visais prekybos didelėje Šiaurės šalių rinkoje teikiamais privalumais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką