TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje – projektas, skatinantis jaunimą rinktis mokslininko profesiją

Patarimų rinkinį, skirtą bibliotekininkams, gali sudaryti kiekvienas norintis.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Biblioteka
Šaltinis: 15min
0
A A

Panaudojant Europos Sąjungos (ES) paramą Lietuvos mokiniai turės galimybę susipažinti su mokslinio darbo ypatumais kilnojamose fizinių, technologinių ir biomedicinos mokslų laboratorijose. Planuojama, kad per trejus metus tai padaryti galės 140 tūkst. mokinių.

„Vienas iš Europos Sąjungos siekių – didinti jaunų žmonių, pasirenkančių tyrėjo karjerą, skaičių“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Švietimo ir mokslo ministerijos ES paramos koordinavimo departamento vyresnioji specialistė Živilė Sabaliauskienė.

Ji sakė, kad Lietuvos mokyklose nėra tinkamų mokslinių laboratorijų, todėl buvo sumanyta įkurti kelias mobilias, kurios keliaus po visos Lietuvos mokyklas. „Mokslas ir technologijos jose bus populiarinami efektyviausiu būdu – gyvai demonstruojant ir leidžiant patiems mokiniams eksperimentuoti su šiuolaikine moksline įranga“, – dėstė Ž.Sabaliauskienė.

Anot specialistės, iš viso projekto metu bus sukurtos dvi kilnojamos bei dvi mobilios mokslinės – demonstracinės laboratorijos. Joms bus įsigyta laboratorinės įrangos pagal 69 mokslo kryptis.

Kilnojamos laboratorijos įsikurs Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre bei Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, o mobilios važinės po Lietuvos mokyklas. Viena iš jų bus universali, o kita – specializuota.

Visas laboratorijas žadama aprūpinti šiuolaikine moksline – demonstracine įranga: jose bus lazerinės projekcinės sistemos, planetariumas, teleskopai, mikroskopai, mechatroninės sistemos, robotikos stendai, gamtos tyrimui skirti technologinių priemonių paketai, kino projekcinė aparatūra.

„Sunkvežimiukas“, kuriame vienu metu tilps apie 20–30 jaunųjų tyrėjų, po mokyklas važinės pagal iš anksto suderintą grafiką.

Mobilių laboratorijų projektas yra šiuo metu vykdomo platesnio projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ dalis. Tokia mobilių laboratorijų patirtis jau yra taikoma JAV, Vokietijos mokyklose.

Projektui įgyvendinti iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos biudžeto skirta 3,2 mln. Lt.

Logotipas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką