Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 13:11

„Luminor“ atveria 660 milijonų eurų smulkiam ir vidutiniam verslui skirtų paskolų portfelį

Paskola
123RF.com nuotr. / Paskola

Nuo pirmadienio mažos ir vidutinės įmonės gali teikti paraiškas pandemijos poveikiui ekonomikai mažinti skirtoms paskoloms, kurias „Luminor“ teiks palankiomis sąlygomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Covid-19 pandemija purto globalią ekonomiką jau ilgiau nei metus, todėl daug įmonių atsidūrė sunkioje padėtyje. „Luminor“, bendradarbiaudamas su Europos investicijų banku (EIB) ir Europos investicijų fondu (EIF) suteiks paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui palankesnėmis nei įprasta rinkoje sąlygomis, rašoma pranešime.

Minimali paskolos suma – 200 000 eurų, ji turėtų būti naudojama investicijoms ir apyvartiniam kapitalui. Projektams, kurių maksimali vertė galėtų siekti 25 mln. eurų, finansavimui EIB remiama paskola galėtų sudaryti 12,5 mln. eurų. Baltijos šalyse veikiančios įmonės prašymus paskoloms „Luminor“ bankui gali teikti nuo sausio 11 dienos.

Anot banko verslo klientų skyriaus vadovo, nepaisant situacijos rimtumo, pasaulis išgyvena ne finansų, o sveikatos sistemos krizę. „Šiandien rinkoje esama naujų galimybių keisti įmonių plėtros ir strategijos kryptis, tiek organiškai, tiek priimant strategijos pokyčių sprendimus. Pavasaris išryškino poreikį keisti ar tobulinti kai kuriuos nusistovėjusius verslo modelius, šiuo metu stebime to paties proceso tąsą. Tam reikalingos investicijos. Kai kuriems atrodo, kad bankai ėmė įmonių padėtį vertinti atidžiau ir kritiškiau nei anksčiau – tai tiesa. Tačiau tiesa yra ir tai, kad visose situacijose bankas nori ir gali tvariai finansuoti savo klientus“, – kalbėjo Vytis Žegužauskas, „Luminor“ verslo klientų skyriaus vadovas.

Praėjusių metų pabaigoje paskelbta, kad EIB ir EIF suteikė bankui „Luminor“ garantiją, kad jis galėtų teikti paramą visose trijose Baltijos šalyse įsteigtoms bendrovėms. Garantijos struktūra užtikrina mažiausiai 660 mln. EUR papildomų paskolų ir išperkamosios nuomos sutarčių mažoms ir vidutinėms įmonėms. .

Daugiau informacijos apie finansavimo sąlygas čia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką