Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokytojų atlyginimai gali mažėti mažiau (atnaujinta 16.10 val.)

Pedagogų atlyginimai kitais metais gali būti mažinami ne taip smarkiai, kaip kitų viešojo sektoriaus darbuotojų. Tai žurnalistams pareiškė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Piniginė
Piniginė / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Racionalūs siūlymai leis mažesniu laipsniu nei visam viešajam sektoriui mažinti pedagogų darbo užmokesčio fondą“, – sakė G.Steponavičius. Jo teigimu, apie tai bus diskutuojama ne tik trečiadienį Vyriausybės posėdyje, bet ir su socialiniais partneriais.

Konkrečių skaičių G.Steponavičius įvardyti nesutiko, tikino juos turėsiantis trečiadienį. Tuo tarpu I.Šimonytė išdavė, jog yra siūlymų atskiroms pedagogų grupėms atlyginimus mažinti skirtingai.

„Mažinimas galėtų būti toks: 10 proc. kalbant apie aukštąsias mokyklas. Vidurinių mokyklų mokytojams galbūt mažiau, tai yra apie 5 proc.“, – žurnalistams sakė finansų ministrė.

Planuojama, kad nuo kitų metų bendras viešojo sektoriaus (įskaitant ir valstybės tarnybą) darbo užmokesčio fondas mažės 10 procentų, arba 826 mln. litų, palyginti su pirminiu planu, kai darbo užmokestis buvo išlaikomas dabartinio lygio.

Visų viešajame sektoriuje dirbančių žmonių darbo užmokesčiui 2010 m. planuojama skirti 7,460 mlrd litų. Iš jų daugiausia – 2,815 mlrd. litų pedagogams, 2,186 mlrd. litų kitiems darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis (kultūros, socialiniai darbuotojai, sveikatos priežiūros specialistai, kt.).

Papildyta 16.03 val.: Vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis žurnalistams sakė, kad vidaus reikalų, švietimo ir mokslo, krašto apsaugos ir kultūros ministrai su finansų ministre dar tarsis dėl darbo užmokesčio fondo mažinimo.

„Politinė valia yra, kad rėžimas darbo užmokesčio nebūtų toks didelis“, – kalbėjo R.Palatis. Taip pat jis teigė manantis, jog darbo užmokesčio fondas įstaigoms, kurios užtikrina šalyje viešąjį saugumą, neturėtų būti mažinamas.

Papildyta 16.10 val. „Krizės atveju viešasis saugumas yra ypatingas klausimas. Visi ieško pinigų: vieni legaliais, kiti nelegaliais būdais, tai reiškia, kad nusikalstamumas Lietuvoje nors ir nežymiai, bet didėja", – sakė vidaus reikalų ministras.

Paklaustas, iš kokių lėšų būtų galima mokėti nesumažintus atlyginimus darbuotojams, R.Palaitis sakė: „Naujausios žinios tokios, kad yra viršijamos pesimistinės pajamų surinkimo prognozės. Tai vienas šaltinis. Kitas dalykas, man sunku suprasti, kodėl viešąjį saugumą užtikrinančioms institucijoms trūksta pinigų darbo užmokesčiui, o tiesioginės išmokos žemdirbiams yra paliekamos 2009 metų lygio ir net šiek tiek auga, kodėl bandoma plėsti pieno pramonę už valstybės biudžeto pinigus."

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius