Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Norintiems socialinių pašalpų – neramūs metai

Už socialinių pašalpų mokėjimą nuo sausio tampa atsakingos savivaldybės. Tikimasi, kad sumažės piktnaudžiavimas pinigine socialine parama – čia į pagalbą savivaldybėms atskubės bendruomenės. O ir savivaldybės bus pačios suinteresuotos tikslingu pašalpų skyrimu, nes sutaupytų pinigų nereikės grąžinti į šalies biudžetą.
pinigai
pinigai / BFL nuotr.

Alytaus rajone beveik 30 tūkst. gyventojų. Iš jų beveik 3,5 tūkst. gauna socialines pašalpas – per metus jie iš valstybės pasiima daugiau nei 10 mln. litų. Pasak rajono mero, ne paslaptis, kad socialines pašalpas gauna ir tie, kuriems jos nepriklausytų.

Iš valstybės perėmus socialinių pašalpų skirstymą, rajono vadovai pretenduojantiesiems į socialines pašalpas ramių metų nežada. Juo labiau kad socialinėms pašalpoms nepanaudotų lėšų nereikės grąžinti į valstybės biudžetą. Jas savivaldybės galės panaudoti savo poreikiams.

„Pirmiausiai tikrinsime tuos žmones, kurie rodo nulines pajamas. Negi iš tikrųjų jie taip gyvena – važinėja prabangiomis mašinomis ir turi nulines pajamas? “, – sako Alytaus rajono Simno seniūnas Vytautas Viršilas

„Svarbiausias dalykas, kad negautų tie, kurie apsimetę, kurie daugelį metų simuliuoja, turi darbą, bet jo nėra įforminę, kurie dirba šešėlyje, ima kelių rūšių pašalpas ir nejaučia širdies graužulio“, – teigia Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

„Pirmiausia tikrinsime tuos žmones, kurie rodo nulines pajamas. Negi iš tikrųjų jie taip gyvena – važinėja prabangiomis mašinomis ir gyvena be pajamų? Čia turėtų įsitraukti ir Darbo birža. Yra žmonių, kurie, kaip mes manome, yra išvykę, jie parvažiuoja tik užsiregistruoti Darbo biržoje“, – sako Alytaus rajono Simno seniūnas Vytautas Viršilas.

Net kelios komisijos tikrins, ar asmenims priklauso pašalpa. Bus tikrinama pretenduojančių gauti pašalpą buitis, svarų žodį tars vietos bendruomenės, kurios geriausiai žino, kaip gyvena vienas ar kitas kaimynas.

„Kol kas yra ir įstatyminių trūkumų. Galime matyti, kokį žmogus turi nekilnojamą turtą, bet neturime teisės matyti, kiek jis turi sąskaitose pinigų. Labai sunkus momentas, bet tą darysim – [tikrinsim tuos, kurie deklaruoja, kad gyvena atskirai, bet žmonės mato, kad jie daug metų gyvena kartu, veda bendrą ūkį“, – kaip kovos su apsimetėliais pašalpų gavėjais pasakoja A. Vrubliauskas.

„Manyčiau, kad tie žmonės, kurie moka mokesčius, matydami, kad gauna pinigus ne tie, kuriems reikia, pradės aktyviau veikti“, – mano A. Viršilas

Alytaus rajono Kumečių kaimo bendruomenės pirmininkė Monika Ražanauskienė sako, kad šiuo metu trūksta viešumo, kas gauna socialines pašalpas.

Jos nuomone, jau yra išaugintos kelios kartos tinginių: „Vaikai neturi jokios motyvacijos - tėtis nedirba, mama nedirba, kodėl aš turiu dirbti? Pas mus yra lentpjūvė, į ją [bedarbiai] nenori eiti dirbti, nes šeima pašalpų gauna 1500 Lt. O kur tos pašalpos nueina? Mums skaudžiausia tai, kad jos ne pagal paskirtį panaudojamos“.

„Laiko reikės, bet tam turim užaugti. Manyčiau, kad tie žmonės, kurie moka mokesčius, matydami, kad gauna pinigus ne tie, kuriems reikia, pradės aktyviau veikti, ir mes bendromis jėgomis pasieksime gerų rezultatų“, – mano A. Viršilas.

Alytaus rajono savivaldybė taip pat ketina skelbti anoniminį telefono numerį, kuriuo bus galima pranešti apie galimus piktnaudžiavimo atvejus gaunant socialines išmokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius