-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Palangos močiutės“ eis į pogrindį?

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos atstovai šiandien Valstybinėje mokesčių inspekcijoje aiškinsis dėl mokesčių ir mokestinės savo verslo ateities. Sodybų savininkai rengiasi „išgyventi", o kurortuose poilsiautojams būstą nuomojantys gyventojai teiks paslaugas nepirkdami verslo liudijimų.
Valdžia apie poilsį Palangoje galvoja net sunkmečiu.
Palangos verslininkai į ateinantį sezoną žvelgia ne itin optimistiškai. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

O Palangoje kai kurių kategorijų verslo liudijimai skaičiuojant su papildomais mokesčiais pabrango kelis kartus. „Abejoju, ar prieš didindama mokesčius valdžia skaičiavo, nes šiais metais verslininkui beveik viską reikės atiduoti“, – piktinasi Irena Švanienė, apartamentus nuomojančius verslininkus vienijančios organizacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė.

„Mokesčiai – našta, tačiau turime išgyventi krizę ir susiveržti diržus. Manau, kad privačius nuomotojus rinksis daugiau poilsiautojų nei viešbučius, kurių paslaugos dar labiau pabrango“, – dienraščiui sakė Ala Valužienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė. Rimtesnių pavojų smulkiajam kurortiniam verslui nemato ir druskininkiečiai.

„Žmonėms, kurie nuomoja būstą, šokas, tačiau, skirtingai nuo Palangos ar Nidos, Druskininkuose sezonas tęsiasi ištisus metus. Panaikinus lengvatinį PVM viešbučiams, dažniau poilsiautojai renkasi kur pigiau“, – privataus sektoriaus pranašumus įžvelgia Rimantas Palionis, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius.

Anot jo, vietiniai pajėgūs mokėti didesnius mokesčius, nes kol kas dar atvažiuoja lenkų, o jie antrąjį pusmetį pernai buvo pelningiausi klientai.

Tačiau vadovas nesiima prognozuoti, ar iki šiol keletą metų verslo liudijimus pirkę žmonės, kurių nuolatinių klientų būrys jau susiformavo, neatsisakys normalaus verslo modelio ir netaps „nelegalais“.

„Dirbame kaip dirbę, tačiau norime žinoti, kas mūsų laukia. Kol kas Vyriausybė amatininkams, kurie šliejasi prie mūsų, laikinai paliko lengvatas, tačiau jei VL vėliau jiems kainuos 3000 Lt per metus, jie nepajėgs mokėti“, – paprastai skaičiuoja R.Sirusienė ir teigia, kad savo rankomis suvenyrus gaminantys žmonės pažeidžiamiausi, nes realiai uždirba tik keletą vasaros mėnesių per metus.

„Naivu tikėtis, kad mes galėsime pakelti kainas, nes visi Lietuvos gyventojai gyvens skurdžiau. Skaičiuojame ir matome, kad paslaugų kainas gali tekti net mažinti“, – ne taip optimistiškai į vasarą žvelgia R.Švanienė.

Jos nuomone, eiliniai palangiškiai, metų metais nuomojantys kambarius poilsiautojams ir jau įpratę pirkti VL, bus priversti to nedaryti, nes paprasčiausiai neapsimokės.



 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius