-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio ekonomikos forumas: Ilja Laursas pasidalino pagrindinėmis aktualijomis

​​​​​​​Šveicarijos kalnų kurorte vykusiame Pasaulio ekonomikos forume dalyvavęs rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures'' įkūrėjas, verslininkas Ilja Laursas pasidalino pagrindinėmis aktualijomis, kurias pristatė įtakingiausi pasaulio ekspertai, politikos, visuomenės veikėjai. Kas kelia nerimą ir kokių pokyčių galime tikėtis?
Ilja Laursas
Ilja Laursas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Dėmesys Amerikos politinei situacijai

„Davose, kaip visada, puiki atmosfera ir aplinka“, – dalinasi įspūdžiais I.Laursas. Šiais metais forumas sulaukė apie 3000 dalyvių. Verslininkas pabrėžia, kad visi ypač nekantriai laukė D.Trumpo pasirodymo – Amerikos politinė situacija šiais metais viena aktualiausių forumo diskusijų temų.

Šių metų forume pabrėžiama bendros ateities kūrimo susikaldžiusiame pasaulyje tema (angl. „Creating a Shared Future in a Fractured World“). Pasak I.Laurso, pripažįstama, kad pasaulis greičiausiai nebus monopolinis. Amerika koncentruojasi tik į savo šalį. Tačiau visos šalys turi galvoti, kaip kurti bendrą ateitį ir išlaikyti nacionalinę įvairovę.

2017-aisiais Davoso forume itin didelis dėmesys buvo skiriamas D.Trumpo pergalės diskusijoms. Ilja Laursas pabrėžia, kad viena iš dominuojančių temų šių metų Davoso forume daug diskutuojama apie tai, kaip pasikeis šalies politika valdant D.Trumpui. „Amerika pirmoje vietoje, visa kita palauks“, – tai atsispindi Davoso diskusijose.

Kripto ekonomikos proveržis ir optimistinė ekonomistų prognozė

Daug dėmesio šiais metais sulaukė ir kripto ekonomika. 2017 metai parodė, kad kriptovaliutos įsitvirtina ir auga labai greitai. Pasaulis juda naujų finansinių schemų ir infrastruktūrų link. Tam skiriama labai daug dėmesio ir tai pagrindinės pirmų Davoso forumo dienų dominuojančios temos.

Ilja Laursas pažymi, kad daugelio ekonomistų, politikų nuomone, finansinės krizės bus išvengta. Prognozuojama, kad vidutinis pasaulio ekonominis augimas sieks 4 proc. Ne kartą diskutuota apie kapitalo nelygybę, kad tik 1 procentas gyventojų pasidalina pusę prieaugio per investicinius instrumentus ir finansinę rinką. Kripto ekonomikos atėjimas gali demokratizuoti kapitalo prieaugį ir jį paskirstyti tarp žmonių.

Prancūzijos prezidentas ragina inovuoti

Dar viena itin svarbi tema – inovacijos. E.Macronas Pasaulio ekonomikos forume skatino netrukdyti inovacijoms: „Tie, kurie negali ar nenori inovuoti, bent jau turi netrukdyti tiems, kurie gali ir nori kurti inovacijas“, – skatino jis. Pasak I.Laurso, inovacijos Europos kontekste yra pakankamai skaudus klausimas. Jaučiamas nepilnavertiškumas ir konservatyvumas. Europa į inovacijas investuoja du proc., JAV – tris, Pietų Korėja – keturis proc. nuo BVP. „Inovacijos ir kapitalo prieaugis, naujoji ekonomika neatsiranda iš niekur, tad diskutuojama apie tai, kad inovacijoms skiriama per mažai dėmesio“, – pabrėžė I.Laursas.

Kaip visuomet, Pasaulio ekonomikos forume dalyvavo ir daug visuomenės, pramogų, sporto atstovų. Šiemet Davose lankosi ir Ukrainai atstovauja broliai Klichko. Ilja Laurso teigimu, apsilankius Ukrainos atstovybėje jaučiamas dėkingumas ir simpatijos mūsų šaliai už stiprų palaikymą paskutiniais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius