Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasitraukus korėjiečiams žlugo strateginio investuotojo į naują atominę konkursas, bus deramasi su kitais investuotojais (papildyta 11.21 val.)

Pasitraukus Pietų Korėjos bendrovei „Kepco“, Lietuvai nepavyko išrinkti strateginio investuotojo statyti naują atominę elektrinę, penktadienį patvirtino energetikos viceministras Romas Švedas. Jis pripažino, kad Lietuvai tai buvo netikėta, tačiau Vyriausybė žada derėtis su kitais galimais investuotojais. Jis nekomentavo priežasčių, kodėl Korėjos bendrovė pasitraukė iš konkurso ir koks čia galėjo būti Rusijos indėlis.
Romas Švedas
Romas Švedas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Konkurso laimėtojas nėra atrinktas. Bus pradėtos koncesijos suteikimo tiesioginės derybos tokiomis pat sąlygomis“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė R.Švedas.

Kol kas jis negalėjo įvardyti su kuo bus deramasi, tačiau tikino, kad susidomėjusių projektu yra.

R.Švedas sakė, kad į kvietimą pateikti pasiūlymus iki lapkričio 10 dienos buvo gauti du potencialų investuotojų pasiūlymai, kurių vienas neatitiko reikalavimų. Jis nesutiko atskleisti antrojo dalyvio.

„Konkurso sąlygas atitinkantį įpareigojantį pasiūlymą pateikė „Kepco“. Jo esmė – investuoti į projektą ir patvirtintomis fiksuotos kainos sandorio sąlygomis pastatyti atominę elektrinę iki 2020 metų. Su jos pasiūlymu buvo supažindinti regioniniai partneriai Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje, tuo būdu kartu su „Kepco“ ir Lietuvos įnašais užtikrinant visišką projekto finansavimą. Tačiau paprašius „Kepco“ pateikti patikslintą galutinį pasiūlymą, po dviejų savaičių „Kepco“ netikėtai pareiškė atsiimanti pasiūlymą. Premjeras Andrius Kubilius paprašė Pietų Korėjos prezidento paremti “Kepco„ dalyvavimą projekte, tačiau tai nepakeitė „Kepco“ pozicijos“, – kalbėjo R.Švedas.

Dabar, R.Švedo teigimu, Lietuva planuoja tęsti individualias derybas su kitais galimais investuotojais. Anot jo, dabar konkursas pereina į kitą etapą – derybas su visais potencialiais strateginiais investuotojais, įskaitant ir „Kepco“, tačiau viceministras abejoja, ar „Kepco“ tęs derybas.

Jo teigimu, konkurso kvalifikaciją atitiko penkios įmonės: „Mes nedelsdami tęsime darbą“.

R.Švedas teigė tikintis, kad Lietuva vis dėlto turės atominę elektrinę, tačiau tikslių terminų kol kas neprognozavo.

„Apie terminus aš nenoriu sakyti, mūsų tikslas yra pasiekti, kad mes pastatytume atominę elektrinę, mes tą stengiamės padaryti kuo greičiau. Dabar nėra tokių terminų, kad yra galutinė data, iki kada mes tai turime padaryti“, – sakė viceministras.

Vis dėlto R.Švedas teigė, kad pastatyti atominę elektrinę iki 2020 metų yra realu: „Šiuo atveju priklausys nuo to, kiek mes laiko sugaišime deryboms ir procesui“.

„Kai mes kvietėme potencialų strateginį investuotoją, mes prašėme, kad jis dalyvautų finansiškai – kad jis įdėtų savo didelį finansinį indėlį į šį projektą, ir kartu su regioniniais partneriais tą projektą pastatytų, dalyvautų naujos jėgainės valdyme – tai yra pagrindinis iššūkis. Jeigu mes – keturi regioniniai partneriai – turėtume pakankamai galimybių pastatyti šį projektą savarankiškai galbūt tada reikėtų keisti koncepciją, neieškoti strateginio investuotojo, o skelbti konkursą technologijai pirkti“, – kalbėjo viceministras.

Vyriausybė strateginiam investuotojui siūlė 49 proc. naujos atominės elektrinės akcijų, o projekto vertė, pasak R.Švedo, siekia nuo 4 mlrd. iki 6 mlrd. eurų.

Jis teigė, kad visas Visagino atominės elektrinės veiklos biudžetas, įskaičiuojant projektus, atliktus tyrimus, preliminariais duomenimis, yra daugiau kaip 25 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius