-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Piktybiškai mokesčių vengusiam kurjeriui po VMI patikrinimo į biudžetą teks sumokėti ketvirtį milijono

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad patikrinimo metu išaiškino panevėžietį, kuris versdamasis pašto ir pasiuntinių individualia veikla per trejus metus uždirbo per 0,6 mln. litų, tačiau piktybiškai „pamiršdavo“ šias pajamas deklaruoti, taip pat neįsiregistravo pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoju ir tokiu būdu nesumokėjo valstybei 170 tūkst. litų mokesčių. Po patikrinimo minėtam gyventojui paskaičiuota į biudžetą sumokėti ne tik priklausančius mokesčius, bet ir delspinigius bei baudas – iš viso 258 tūkst. litų.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Gyventojas pajamų deklaracijų neteikė nuo pat veiklos vykdymo pradžios. Tai pastebėję mokesčių specialistai iš pradžių gyventojui geranoriškai priminė apie šią prievolę. Kadangi panevėžietis į priminimus nereagavo, jam buvo duotas mokesčių administratoriaus nurodymas deklaruoti iš individualios veiklos gautas pajamas. Kadangi ir šį nurodymą panevėžietis ignoravo, tuomet buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas bei paskirta bauda. Tačiau šios priemonės verslininko nepaveikė, jis toliau piktybiškai vengė deklaruoti pajamas, todėl AVMI specialistai ėmėsi griežtų kontrolės veiksmų ir pradėjo patikrinimą“, – teigia Panevėžio AVMI Kontrolės departamento direktorė Rasita Žilinskienė dar kartą primindama, kad tiek su individualios veiklos pažyma, tiek su verslo liudijimu dirbantys gyventojai privalo teikti metines pajamų deklaracijas, apskaičiuoti ir sumokėti priklausančius mokesčius.

Mokesčių inspektorių akiratin patekęs gyventojas pirmiausia pašto paslaugas teikė Kauno ir Klaipėdos regionuose ir uždirbo per 105 tūkst. litų. Vėliau, sudarius pašto ir kurjerio paslaugų teikimo sutartį su viena iš bendrovių, verslininkui pavyko uždirbti per pusę milijono. Panevėžietis nei vienu, nei kitu atveju gautų pajamų nedeklaravo.

„Inspektoriai taip pat nustatė, kad pagal individualios veiklos pažymą paslaugas teikusio gyventojo pajamos kasmet viršydavo ribą, nuo kurios privalu registruotis PVM mokėtoju, tačiau panevėžietis to nepadarė. Dėl šios priežasties į biudžetą daugiausiai nesumokėta pridėtinės vertės mokesčio – per 92 tūkst. litų. Jeigu gyventojas būtų atsižvelgęs į mokesčių administratoriaus nurodymą ir pateikęs deklaracijas, jį mokesčių specialistai būtų informavę apie atsiradusią prievolę registruotis PVM mokėtoju. Tuomet nebūtų tekę mokėti PVM delspinigių ir baudų“, – tvirtina R. Žilinskienė primindama, kad anksčiau registruotis PVM mokėtojais privalėdavo tie, kurių pajamos per paskutiniuosius 12 mėn. viršydavo 100 tūkst. Lt, o po 2012 m. sausio 1 d. – tie, kurių pajamos viršija 155 tūkst. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius