Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius ragina kurti moralią ekonomiką – kas tai?

„Pinigai turi tarnauti, o ne valdyti“, – vienoje iš savo kalbų teigė popiežius Pranciškus. Panašiais lozungais kalba ir potencialus demokratų kandidatas į JAV prezidento postą Bernie Sandersas, penktadienį apsilankęs Vatikane ir kalbėjęs apie „moralios ekonomikos“ būtinybę.
Popiežius Pranciškus lanko pabėgėlius Graikijoje
Popiežius Pranciškus lanko pabėgėlius Graikijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujienų portalas cnn.com pateikia penkis pasaulio ekonomikoje keistinus dalykus, kurie ją padarytų moralesne, remdamasis popiežiaus kalbomis ir laiškais.

Didžiulės nelygybės panaikinimas

Popiežiaus tvirtina, kad pasaulyje vyrauja atskirties ekonomika, dėl kurios tiesiogine prasme žūva pastogės ir maisto, išmetamo daugelyje pasaulio vietų, neturintys žmonės. Pontifikas ne kartą ragino pasaulio lyderius nevengti turto perskirstimo.

„Išmetimo kultūros“ išgyvendinimas

Popiežius kritikuoja ir pasaulyje plintantį vis naujų daiktų pirkimo įprotį. Anot pasaulio katalikų vadovo, „gerovės kultūra mus bukina“ nuo to, kas iš tiesų gyvenime yra svarbu. Naujų materialių daiktų vaikymąsi dvasininkas laiko tiek kultūrine, tiek moraline problema.

Etiškos finansų sistemos sukūrimas

Nors Biblijoje perspėjama dėl naujų stabų, tokių kaip aukso veršis, garbinimo, bet, anot popiežiaus, pasaulis jau „sukūrė naujus stabus“, vienu iš kurių ir tapo pinigai.

„Kaip taip gali būti, kad naujiena netampa pagyvenusio būsto neturinčio žmogaus mirtis, bet pranešama apie tai, kad akcijų birža neteko dviejų balų?“, – viename savo kreipimesi 2013 m. rašė popiežius.

„Žemė, mūsų namai, vis dažniau pradeda atrodyti kaip didžiulė šiukšlių krūva“, – sakė popiežius.

Didesnis dėmesys aplinkosaugai

Romos katalikų bažnyčios vadovas pasaulio lyderius dažnai kritikuoja ne tik dėl turtinės nelygybės, bet ir dėl aplinkos naikinimo.

„Žemė, mūsų namai, vis dažniau pradeda atrodyti kaip didžiulė šiukšlių krūva“, – sakė popiežius.

Korupcijos ir mokesčių vengimo panaikinimas

2013 m. pabaigoje, dar prieš Panama Papers skandalą, popiežius Pranciškus paragino padaryti galą smarkiai išplitusiai korupcijai ir savanaudiškam mokesčių vengimui visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius