Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Populiarėja dviračiai – daugiau ir jų vagysčių

Dviračių takas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dviračių takas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviračių populiarumo augimas Lietuvoje paskatino ir jų vagysčių daugėjimą. Vis dėlto šalies draudimo rinkos lyderis ,,Lietuvos draudimas” pastebi, kad nepaisant tokios tendencijos, dviračių savininkai dar nėra įpratę kompleksiškai naudotis visomis savo transporto priemonių apsaugos priemonėmis.

Draudikai fiksuoja, kad išmokų už prarastus dviračius per pastaruosius metus nepadaugėjo, be to, nepakankamas dėmesys skiriamas fizinei dviračių apsaugai.

Draudimo išmokų už vagišių pradangintus dviračius Lietuvos gyventojai gali kreiptis, jei yra apsidraudę namų turto draudimu. Priklausomai nuo dviračio vertės tokia išmoka vidutiniškai siekia 1000 litų. Per aštuonis šių metų mėnesius draudimo bendrovė klientams jau atlygino 335 namų turto vagysčių žalas, iš viso už kiek daugiau nei 1,5 milijono litų. Vidutinė vagystės žala buvo apie 4,5 tūkst. litų.

,,Rugsėjo 22-ąją minima Tarptautinė diena be automobilio kasmet vis daugiau Lietuvos vairuotojų paskatina kelionei į darbą rinktis dviratę transporto priemonę. Pastebime, kad šiemet daugiau žmonių dviračiu keliauja kiekvieną dieną. Deja, dėl ekonominės situacijos padidėjęs ilgapirščių aktyvumas kelia vis didesnę grėsmę šiam turtui”, – sakė ,,Lietuvos draudimo” Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorius Vaidotas Krencius.

,,Norint apsaugoti savo pamėgtą dviratę transporto priemonę, reikėtų pasirūpinti jos saugumą didinančiomis priemonėmis. Pirmiausia vertėtų negailėti pinigų gerai dviračio spynai. Šiam pirkiniui rekomenduojama skirti ne mažiau kaip 10 proc. dviračio vertės. Taip pat patartina palikti dviratį kuo saugesnėse vietose, pavyzdžiui, aikštelėse, stebimose vaizdo kamerų”, – pasakojo V.Krencius.

Pasak jo, reikėtų nepamiršti ir draudimo. „Jei vis dėlto vagystės ar turto sugadinamo išvengti nepavyktų, nuostoliai bus bent atlyginti“, – sakė V.Krencius. Kaip ir daugumoje šalių, Lietuvoje dviračiai traktuojami kaip namų turtas ir jų praradimas ar sugadinimas yra kompensuojami pagal namų turto draudimo sąlygas.

Devintą kartą Lietuvoje surengta akcija „Mieste – be savo automobilio” pirmąkart įvyko Prancūzijoje 1998 metais. Po metų akcija vyko jau 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio” rezultatai ir pasirašyta visų dalyvaujančių šalių aplinkos ministrų, taip jų – ir Lietuvos, deklaracija. Nuo tada rugsėjo 22-oji yra paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Akcijoje trečius metus dalyvavo ir ,,Lietuvos draudimas”. Šiemet visoje šalyje dienos be automobilio iniciatyvą palaikė 500 – apie 40 proc. – bendrovės darbuotojų.

Dieną be automobilio siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, o kiekvienas žmogus gali asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo.

„Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas daugiau nei 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 200 mln. klientų pasaulyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką