-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prienų ir Utenos merai: šiluma brangsta dėl neinvestavimo į biokuro katilines

Utenos rajono meras Alvydas Katinas net ir bauginantį šių metų šildymo sezoną pasitiks ramus: dujų kainų šuolis bus neutralizuojamas daugiau šilumos gaminant biokuro katilinėse, kurių tinklą planuojama ir toliau plėsti.
Šildymas.
Šildymas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prienų rajono galva Vytas Bujanauskas šalčių laukia su dideliu nerimu: šiame rajone susidariusios sąlygos tik tolesniam šilumos energijos brangimui, nes ji gaminama vien tik dujinėse katilinėse.

Pigiausią ir brangiausią šilumos energiją turinčių Lietuvos rajonų pavyzdžiai liudija, kad ilgametė koncesija, kai šilumos ūkiai buvo ilgam išnuomoti privačioms bendrovėms, nepasiteisino, pirmadienį rašo savaitraštis „Veidas“.

A.Katinas sako, kad Utenos savivaldybė ir jos valdomi „Utenos šilumos tinklai“ į šilumos ūkį yra investavę apie 46 mln. litų, iš jų – tik 6 mln. litų, gautų iš Europos Sąjungos. „Nuolatos atnaujiname savo tinklus, pasistatėme biokuro katilines ir dabar turime galimybę naudoti trijų rūšių kurą: dujas, dyzeliną ir biokurą, renkamės tą, kuris tuo metu rinkoje pigiausias. Utenoje mes išlaikėme savo rankose visas ūkines įmones, ir esu tikras, kad Lietuvoje tai pas teisingiausias kelias“, – sakė meras.

„Utenos šilumos tinklai“ savo lėšomis (3 mln. litų) dabar stato dar vieną biokuro katilą. Taip pat pradedama didelės termofikacinės elektrinės statyba – ji kainuos apie 30 mln. litų, pusę šios sumos planuojame gauti iš ES fondų.

V.Bujanauskas sako, kad šiluma Prienų rajone yra brangiausia visoje Lietuvoje – pastarąjį šildymo sezone ji pasiekė 32,5 cento už kilovatvalandę todėl, kad katilinės kūrenamos vien tik dujomis.

„Manome, kad savivaldybei reikia pačiai statytis naują biokuro katilinę. Skaičiuojame, kad ji kainuotų apie 6 mln. litų, pusė šių lėšų planuojame gauti iš ES fondų. Aišku, kad investicijas turėtume įtraukti į kainą, bet juk šilumos savikaina sumažėtų vos pradėjus veikti naujai katilinei, taigi bendra kaina gyventojams neturėtų didėti“, – sakė Prienų meras tikindamas, kad jau yra norinčiųjų į ją investuoti, tačiau net jei ir bus įsileistas privatus kapitalas, savivaldybė turės išlaikyti savo rankose mažiausiai 51 proc. akcijų.

Pasak jo, Prienai – puikiausias blogas pavyzdys, kas atsitinka šilumos ūkį perleidus į privačias rankas: jokių remontų, jokių rekonstrukcijų ir rekordinės šilumos kainos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius