15min be reklamos

Profsąjungos prašo valdžios pagalbos ir pasibaigus karantinui

Darbuotojų profesinė sąjunga teigia sulaukusi prezidento bei socialinės apsaugos ir darbo ministro pritarimo, kad pagalbos priemonės verslui ir darbuotojams tęstųsi bent tris mėnesius pasibaigus karantinui. 
Inga Ruginienė
Inga Ruginienė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, vaizdo pokalbyje su prezidentu Gitanu Nausėda antradienį ministras Linas Kukuraitis žadėjo, kad Vyriausybė planuoja priimti sprendimą, jog pagalba tęstųsi kurį laiką po karantino.

„Pagalbos priemonės turi tęstis bent tris mėnesius po karantino atšaukimo, nes negali būti taip, kad baigėsi karantinas ir rytoj staiga sužydi visa ekonomika ir ji atsigauna. Kalbame ir apie kompleksines priemones, ir prastovas, ir išmokas – tiek savarankiškai dirbantiems, tiek darbuotojams, tiek verslo skatinimo atsigavimo priemonės“, – BNS sakė I. Ruginienė.

„Prezidentas pritarė, nes kitaip logikos paramai nėra, dėl to visi sutarėme ir ministras Kukuraitis sakė, kad panašiai ir Vyriausybė planuoja ir apie tai galvoja, nežada sustoti ties paskutine diena“, – pridūrė ji.

I.Ruginienės teigimu, ministro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje į prastovas išleista 190 tūkst. darbuotojų, 14 tūkst. jų paprašė paramos. Iš savarankiškai dirbančiųjų paramos paprašė 37 tūkst., jiems jau pradėti mokėti pinigai.

Pasak profsąjungų atstovės, ministras žadėjo, kad su prastovose esančiais darbotuojais bus atsiskaitoma iki balandžio pabaigos.

Ji pabrėžė, kad šiu metu daugėja atleidžiamų žmonių.

„Jei pradžioje buvo klausimai kas bus, jeigu atleis, o dabar matosi, kad didelės įtampos tvyro versle. Turime konkrečių atvejų, kai žmonės skundžiasi, kad juos atleidžia visiškai nesilaikant darbo kodekso. tas rodo,kad prasideda žaidimas be taisyklių“, – sakė I.Ruginienė.

Ji pridūrė sulaukusi prezidento patikinimo, kad darbuotojai yra palaikomi ir bus siekiama, kad jie nukentėtų mažiausiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką