-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė: daugiau kaip 350 000 Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių neturėjo pakankamai maisto

Apklausos metu žmonėms buvo užduotas klausimas: „Ar per paskutinius 12 mėnesių buvo atvejų, kai Jūs ir Jūsų šeima neturėjo pakankamai maisto pavalgyti?“
Druska
Maisto nepriteklius

Pasaulinė apklausa atskleidžia, kad 12 proc. pasaulio gyventojų per 12 paskutinių mėnesių buvo atsidūrę situacijose, kai jie neturėdavo pakankamai maisto pavalgyti.

Tarp jų 3 proc. teigė, kad jie dažnai neturėdavo ką valgyti ir badaudavo. 88 proc. pasaulio gyventojų teigė, kad jie per paskutinius 12 mėnesių nebadavo.

Lietuvoje 76 proc. gyventojų teigia per paskutinius 12 mėnesių nebadavę niekada, 11 proc. teigė retai, bet yra turėję situacijų, kai nebūdavo pakankamai maisto pavalgyti. 10 proc.

Teigė, kad karts nuo karto susiduria su tokia situacija, o 2 proc. Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių teigė dažnai neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti.       

Jeigu pasaulinės apklausos metu gautus duomenis paversti skaičiais, tai galima teigti, kad per paskutinius 12 mėnesių pasaulyje badavo apie 840 milijonų gyventojų. Panašius skaičius pateikia Jungtinės Tautos ir kitos pasaulinės organizacijos.

Tai parodė pasaulinė apklausa, atlikta 57 valstybėse. Apklausą atliko seniausia ir didžiausia visuomenės nuomonės apklausų atlikėjų asociacija WIN-Gallup International.

Asociacijai atstovaujančios šalys apima daugiau nei 75% pasaulio gyventojų. Šio pranešimo duomenys yra dalis globalaus tyrimo Tarptautinis Vilties Barometras, kuris yra kasmetinė asociacijos tradicija, 1977 metais inicijuota ir sukurta Dr.George Gallup.

RAIT valdybos pirmininkės Ingos Nausėdienės tegimu, Lietuvos bado nebuvimo indeksas šiek tiek aukštenis nei pasaulio vidurkis (atitinkamai 89 proc. ir 88 proc.). Tačiau Lietuva nepatenka tarp 14 šalių (iš 57 šalių), kurios turi aukščiausią bado nebuvimo šalyje indeksą – 95 proc. Galima išskaičiuoti, kad virš 350 000 Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių teigė dažnai ar kartais neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti.

57 šalyse buvo atliktos reprezentatyvios apklausos, kurių metu buvo apklausta 51,927 įvairių šalių gyventojai.

Nacionalinių imčių paklaidų ribos yra +3-5% su 95% tikimybe. Vienose šalyse apklausos buvo vykdomos tiesioginio interviu būdu (35 šalys, apklausta 33,890 respondentų), kitose telefonu (11 šalių, apklausta 7,661) arba internetu (11 šalių, apklausta 10,376).  Apklausos buvo vykdomos 2011 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais bei 2012 metų sausio mėnesį.

Bendras vidurkis buvo paskaičiuotas pagal kiekvienos šalies suaugusiųjų gyventojų dalį.

Lietuvoje apklausą vykdė WIN/Gallup International asociacijos narė UAB RAIT. Tyrimo metu buvo apklausta virš 1000 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausa vyko 2011 metų gruodžio mėnesį.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius