-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

​R.Dargis: dėl Rusijos sankcijų galbūt reikėtų sustabdyti dalį valstybės vykdomų projektų

Rusijos taikomų sankcijų įtaka Lietuvos ekonomikai nebus didelė. Tai pareiškė ūkio ministras Evaldas Gustas. Skaičiuojama, kad, užsitęsus maisto produktų embargui, bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gali sulėtėti 0,2 procento. Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ ūkio ministro pateiktus skaičius įvertino tik kaip vieną iš spėjimų.
Robertas Dargis
Robertas Dargis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

 „Per pastarąsias dvi savaitės buvo paskelbta įvairių skaičių. Tai vadinu spėjimu, nes nepaviešinta, kuo remiantis buvo padaryti skaičiavimai. Štai Lietuvos banko scenarijus – 2015 metais BVP gali sumažėti 12 procentų. Bet didžioji diskusija turėtų vykti ne apie tai, kiek sumažės mūsų verslo pajamos“, – sakė R.Dargis.
 
R. Dargis teigia, kad šiuo atveju svarbiausia, kaip valstybė yra pasiruošusi reaguoti į ekonomikos augimo sulėtėjimą ar BVP augimo mažėjimą.

Galbūt reikėtų sustabdyti kai kuriuos valstybės vykdomus projektus. Reikėtų analizės, kiek galbūt reikės skolintis ir kaip tai paveiks mūsų makroekonomiką, – kalbėjo LPK prezidentas. 

„Ir čia turėtų būti parengti keli scenarijai. Čia yra esmė. Galbūt reikėtų sustabdyti kai kuriuos valstybės vykdomus projektus. Reikėtų analizės, kiek galbūt reikės skolintis ir kaip tai paveiks mūsų makroekonomiką. Verslas, aš manyčiau, suras sprendimus, kaip parduoti savo produktus. Jeigu ne į Rusijos, tai į kitas rinkas. Galbūt bus kitoks pelningumas. Galbūt mūsų sūriai vadinsis ne lietuviški, o serbiški  ar kroatiški“, – sakė LPK prezidentas.
 
Anot pašnekovo, šiuolaikiniame pasaulyje verslas randa būdų, kaip išspręsti problemas. Be abejo, keli dalykai turės didelės reikšmės. Pavyzdžiui, kiek pelno liks lietuviams, kiek pasiims tarpininkai. Taip pat svarbus ir laiko faktorius.
 
„Rusijos gyventojai tikriausiai nenustos valgyti, o kalbos, kad Rusijos rinka tuoj bus užpildyta savais produktais – tik žmonėms nuraminti. Rusijoje palūkanų normos verslui siekia 26-28 procentus. Galima įsivaizduoti, ką reiškia veikti tokioje finansinėje aplinkoje. Rusijoje privati iniciatyva nėra laisva. Ji didžia dalimi susijusi su administraciniu biurokratiniu aparatu. Taigi, manyčiau, ne Rusijos verslininkai, o jau greičiau Lietuvos, apskritai visos ES verslas ras galimybių, kaip padėti  šios šalies gyventojams“, – sakė R.Dargis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius